My Gastrin

DuoLife My Gastrin je výživový doplnok v tekutej forme, ktorý obsahuje výhradne prírodné zložky rastlinného pôvodu vrátane patentovanej receptúry Asafin®* založenej na báze glejovej živice z ferule čertovej (Ferula assa-foetida). Zloženie Asafin®*sa získava patentovanou technológiou FenuMATTM*, ktorá zaručuje jeho optimálnu kvalitu a biologickú dostupnosť.

Poruchy trávenia sú jedným z najčastejších gastrointestinálnych ochorení a môžu postihnúť až 60 % dospelej populácie. Najčastejšie sa objavujú v dôsledku nesprávnej diéty, napr. po konzumácii ťažko stráviteľných potravín (ako sú huby, fazuľa, cibuľa, kapusta), fastfoode, nadmerne veľkých porciách, nesprávne vyváženej strave a nedostatočnom prísune vlákniny zo stravy. Poruchy trávenia sa môžu objaviť aj pri nesprávnej hygiene jedál, spôsobenej nevhodným žuvaním potravín a ich konzumáciou v zhone. Poruchy trávenia sú často sprevádzané príznakmi, ako je pocit plnosti, zápcha, hnačka, plynatosť, nevoľnosť, grganie a žalúdočné a črevné kŕče. Približne 20 % ľudí s poruchami trávenia pociťuje tieto príznaky pravidelne, zatiaľ čo až 60 % ľudí so zažívacími ťažkosťami má trvalé príznaky.

Správne vyvážená strava, správna hygiena jedál a vhodná suplementácia podporujú optimálne fungovanie
tráviaceho traktu.

Výživový doplnok DuoLife My Gastrin je určený na použitie ako podpora optimálnych funkcií tela pre:

 • ľudí, ktorí chcú denne podporovať správne funkcie tráviaceho traktu vrátane žalúdka a čriev;
 • ľudí, ktorí sa starajú o správny stav pečene, pankreasu, žlčníka a žlčových ciest;
 • ľudí so zápchou a problémami s pomalým črevným prechodom;
 • ľudí s problémami trávenia;
 • ľudí s plynatosťou, nevoľnosťou, grganím a pocitom nadmernej plnosti po jedle;
 • ľudí s miernymi kŕčmi žalúdka a čriev;
 • ľudí, ktorí sa po konzumácii mastných jedál sťažujú na tráviace problémy;
 • ľudí s tráviacimi problémami spôsobenými zápalom;
 • ľudí, ktorým záleží na správnej telesnej hmotnosti;
 • ľudí, ktorým záleží na správnej hladine cholesterolu v krvi.

Ako funguje DuoLife My Gastrin a ako produkt používať?

DuoLife My Gastrin je prírodný doplnok stravy založený na vysoko kvalitných zložkách rastlinného pôvodu, vrátane patentovanej mikroenkapsulovanej receptúry Asafin®*, získanej patentovanou technológiou FenuMAT™*.

DuoLife My Gastrin podporuje:

 • správnu činnosť žalúdka a čriev;
 • správne tráviace procesy a vylučovanie tráviacich štiav;
 • optimálne funkcie pečene a ochranu pečeňového parenchýmu;
 • optimálne funkcie pankreasu;
 • správne fungovanie žlčníka a žlčových ciest; sekréciu žlče;
 • správnu stolicu a priechodnosť, pomáha znižovať zápchu;
 • minimalizáciu plynatosti, nevoľnosti a nadmerného grgania po jedle;
 • zníženie zápalových procesov v črevách;
 • kontrolu hmotnosti a proces chudnutia;
 • normálnu hladinu cholesterolu v krvi;
 • antioxidačné procesy a odstraňovanie toxínov z tela.

Zloženie:

šťava zo sušených sliviek z koncentrovanej šťavy, Asafin®* – patentovaná gumo-živicová formula z koreňa ferule čertovej (Ferula assa-foetida) mikrokapsulovaná vo vláknine senovky gréckej (Trigonella foenum-graecum), extrakt zo šípok (Rosa canina) 20:1 (225 mg/50 ml) štandardizovaný na 70 % obsahu vitamínu C, extrakt zo semien feniklu obyčajného (Foeniculum vulgare) 4:1 (200 mg/50 ml), výťažok z listov Centella (Sideritis scardica) 4:1 (150 mg/50 ml), výťažok z listov mäty piepornej (Mentha piperita) 10:1 (100 mg/50 ml), výťažok zo semien bodliaka (Silybum marianum) 5:1 (100 mg/50 ml), extrakt z koreňa čiernej bazy (Raphanus sativus var. niger) 10:1 (100 mg/50 ml), extrakt z listov rozmarínu lekárskeho (Rosmarinus officinalis) 10:1 (60 mg/50 ml), extrakt z odnože kurkumy (Curcuma longa) 10:1 (50 mg/50 ml) štandardizovaný na 7% obsah kurkuminoidov (3,5 mg/50 ml).
*Zloženie Asafin® sa získava patentovanou technológiou FenuMAT™. Asafin® a FenuMAT™ sú ochranné známky spoločnosti Akay Natural Ingredients Private Limited.

 

gastrin1
Bylinný extrakt obsiahnutý v prípravku má pri svojom názve napísanýpomer 20:1, 4:1, 5:1, 10:1 – ide o takzvaný pomer DER – čo to znamená?
Index DER (ang. drug extract ratio) určuje počet miligramov rastlinnej suroviny použitej na získanie jedného miligramu výťažku (extraktu). Ak 50 ml porcia výživového doplnku obsahuje napríklad 100 miligramov extraktu z mäty piepornej DER 10:1 (alebo iného bylinného extraktu s rovnakým DER), znamená to, že na získanie porcie bolo použitých až 10 x 100 mg = 1000 miligramov (1 gram) suroviny.
Asafin®*, teda mikroenkapsulovaná, vyhradená formula ferule čertovej obsiahnutá v DuoLife My Gastrin má priaznivý vplyv na funkcie tráviaceho traktu potvrdený klinickými skúškami.
Asafin®* je úplne prírodný rastlinný prípravok získaný patentovanou technológiou FenuMAT™*. Táto technológia zahŕňa proces mikroenkapsulácie zdraviu prospešnej gumoživice z ferule čertovej vo vláknine senovky gréckej. Vďaka tomu je možné zamaskovať nepríjemnú prirodzenú chuť a vôňu gumovej živice a výsledné mikrokapsuly podporujú predĺžené, pomalé uvoľňovanie zdraviu prospešných účinných látok a ich lepšiu absorpciu2
(Obrázok 1).
gastrin2
Feruľa čertova (Ferula assa-foetida), nazývaný aj asafoetida, je indická liečivá rastlina a korenina známa v ajurvédskej medicíne už tisíce rokov; je dlhodobo cenená a uznávaná ako bezpečná aj v Európe a Spojených štátoch amerických (štatút GRAS, spľňa požiadavky EFSA). V koreňoch a podzemkoch ferule čertovej sa nachádza gumoživica, ktorá má vedecky zdokumentované zdraviu prospešné vlastnosti. Spomedzi mnohých rôznych aplikácií púta pozornosťpriaznivý vplyv rastliny na funkcie gastrointestinálneho traktu, vrátane žalúdka a čriev. Asafoetida prispieva k zlepšeniu tráviacich procesov, podporuje vylučovanie slín a podporuje aktiváciu tráviaceho enzýmu – amylázy obsiahnutej v slinách. Prispieva tiež k efektívnejšiemu tráveniu tukov zlepšením sekrécie žlče a stimuláciou tvorby žlčových kyselín. Feruľa navyše podporuje činnosť tráviacich enzýmov pankreasu a tenkého čreva, čím podporuje trávenie všetkých živín. Používa sa ako pomocná látka pri vylučovaní kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, podporuje reguláciu vyprázdňovania, pomáha odstraňovať plynatosť. Má tiež antioxidačné, antimikrobiálne a relaxačné vlastnosti.
Asafin®* je rastlinná formula na báze gumoživice z ferule čertovej s predklinicky a klinicky overenou účinnosťou. V testoch sa okrem iného použila dávka 250 mg formuly denne. Porcia 250 mg je obsiahnutá v 50 ml výživového doplnku DuoLife My Gastrin.
Klinické štúdie ukázali, že u viac ako 80 % ľudí, ktorí užívali formulu Asafin®* počas 30 po sebe nasledujúcich dní, došlo k štatisticky významnému (v porovnaní so skupinou s placebom) zlepšeniu kvality života a zníženiu symptómov porúch trávenia, ako je nepohodlie v hornom gastrointestinálnom trakte (-57 %), postprandiálna plnosť (-63 %), plynatosť (-50 %) a predčasná sýtosť (-66 %) (Obrázok 2). Na konci testov až 66 % ľudí užívajúcich formulu nehlásilo žiadne príznaky poruchy trávenia. Na druhej strane, v čase náboru pre výkon testov, všetci ľudia v študijnej skupine a v skupine s placebom trpeli stredne ťažkou až ťažkou funkčnou dyspepsiou. Testy sa uskutočnili v súlade so zlatým štandardom klinických štúdií ako randomizované skúšky, dvojito zaslepené, s kontrolou placebo. Počas ich priebehu sa preukázala aj bezpečnosť používania formuly.
Silymarín z extraktu zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) podporuje optimálnu funkciu pečeň
Pečeň je orgán, ktorý je mimoriadne dôležitý pre naše telo a má mnoho dôležitých funkcií. Podieľa sa na väčšine metabolických procesov a na tvorbe žlče, čím napomáha tráveniu a vstrebávaniu tukov v tráviacom trakte. Pečeň sa tiež podieľa na procesoch neutralizácie toxínov a ukladá zásoby vitamínov A, D, B12 a železa.
Nesprávna strava, stimulanty, niektoré lieky a environmentálne toxíny zhoršujú funkcie pečene. Pečeň ako orgán vykazuje veľké regeneračné schopnosti, ale príliš časté vystavovanie sa nepriaznivým faktorom môže tieto procesy obmedzovať.
Aktívne zložky extraktu z pestreca mariánskehopodporujú regeneráciu poškodených pečeňových buniek a chránia pečeň, a tiež podporujú trávenie a detoxikačné procesy organizmu.
Silymarín obsiahnutý v semenách pestreca mariánskeho má ochranný účinok na pečeňové bunky (hepatocyty), podporuje ich regeneráciu a má antioxidačný účinok. Mechanizmus antioxidačného účinku je založený na redukcii voľných radikálov produkovaných toxínmi poškodzujúcimi bunkové membrány. Zdravotné účinky pestreca mariánskeho a bezpečnosť jeho používania sú doložené mnohými vedeckými správami a dokázané mnohými klinickými štúdiami
Ďalšie rastlinné extrakty v DuoLife My Gastrin
Rastlinné extrakty obsiahnuté vo výživovom doplnku DuoLife My Gastrin podporujú na základe synergizmu tráviace procesy, funkcie žalúdka, čriev, pankreasu, pečene, žlčníka a žlčových ciest. Zdraviu prospešné vlastnosti všetkých zložiek sú široko zdokumentované vedeckými správami a dokázané mnohými predklinickými a klinickými štúdiami.
 • Fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare)zmierňuje príznaky spojené s plynatosťou, kŕčmi tráviaceho traktu a črevnou kolikou.
 • Ránhoj horský/Hojník (Sideritis scardica) upokojuje gastrointestinálne ťažkosti a pomáha chrániť sliznicu žalúdka.
 • Mäta pieporná (Mentha piperita) vykazuje choleretické a relaxačné vlastnosti – uvoľňuje kŕče, stimuluje sekréciu žalúdočnej šťavy. Podporuje tráviace procesy, pomáha minimalizovať nevoľnosť, vracanie, plynatosť a tráviace ťažkosti.
 • Čierna reďkovka (Raphanus sativus var. niger) podporuje správnu činnosť tráviaceho traktu, pečene a žlčových ciest, má choleretickév lastnosti, reguluje peristaltiku čriev, uľahčuje vyprázdňovanie a pomáha predchádzať zápcham, má antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti.
 • Rozmarín (Rosmarinus officinalis) pomáha chrániť pečeňové bunky pred účinkami toxických zlúčenín a voľných kyslíkových radikálov. Podporuje tiež prácu pankreasu, tráviace procesy a ochranu žalúdočnej sliznice.
 • Kurkuma/Kurkumovník dlhý (Curcuma longa) pomáha minimalizovať zápalové procesy v žalúdku, črevách a pankrease, zmierňuje príznaky tráviacich ťažkostí a podporuje správne funkcie pečene.

Vedeli ste, že vitamín C obsiahnutý v extrakte z plodov šípky (Rosa canina) a extrakte z listov rozmarínu (Rosmarinus officinalis) prirodzene stabilizujú receptúru výživových doplnkov DuoLife My Gastrin?

Rozmarín je rastlina, ktorá sa oddávna používa v tradičnej medicíne a kozmetike a je tiež cennou koreninou. Okrem široko vedecky zdokumentovaných zdraviu prospešných vlastností sa ako korenina môže pochváliť jednou z najvyšších antioxidačných aktivít, ako aj antimikrobiálnym účinkom a konzervačnými vlastnosťami a preto môže prirodzene udržiavať optimálne fyzikálno-chemické a mikrobiologické parametre hotového výrobku DuoLife My Gastrin.

Prírodný vitamín C obsiahnutý v extrakte zo šípky tiež prirodzene stabilizuje receptúru doplnku stravy DuoLife My Gastrin.

Vedeli ste, že účinok bylinných extraktov podporujúcich tráviace procesy závisí od jedla? Vyberte si čas, ktorý Vám vyhovuje na užívanie doplnku stravy DuoLife My Gastrin! Doplnok stravy užívajte pravidelne, aby ste optimálne podporili funkcie tráviaceho systému

Užívanie rastlinných surovín pred jedlom pomáha stimulovať sekréciu tráviacich štiav, zlepšuje chuť do jedla a reguluje pohyby čriev, čím pomáha predchádzať zápcham. Na druhej strane užívanie týchto ingrediencií po jedle podporuje tráviace procesy a pomáha redukovať ochorenia súvisiace s trávením, ako je pocit plnosti a ťažkosti po jedle, plynatosť, uvoľňovanie vetrov a grganie.

Sami si preto vyberte vhodný čas na užívanie doplnku stravy DuoLife My Gastrin. Ak trpítezápchou a nechutenstvom, siahnite po porcii DuoLife My Gastrin pred jedlom. Ak sú Vaše problémy s trávením spojené najmä s postprandiálnymi príznakmi(pocit plnosti, nevoľnosť, plynatosť), užite výživový doplnok po jedle. V ostatných prípadoch používajte tak, ako Vám to najviac vyhovuje, rozhodnite sa, čo je pre Vás najlepšie!

Pamätajte tiež, že pravidelné používanie výživového doplnku je dôležité preto, aby ste naplno využili zdravotné výhody zložiek, ktoré obsahuje!

Čím sa líši DuoLife My Gastrin?

 • 100% prírodné zloženie – čisto prírodné zložky rastlinného pôvodu.
 • Vyhradená mikroenkapsulovaná receptúra Asafin®*, získaná patentovanou technológiou FenuMAT™*.
 • Účinky zložiek preukázané klinickými skúškami a doložené vedeckými správami.
 • Zachovanébiologické pozadie zložiek, čo uľahčuje uvoľňovanie účinných látok a ich vstrebávanie do krvného obehu; použitá technológia FenuMAT™* zlepšuje vstrebávanie zloženia Asafin®*.
 • Chronické pôsobenie, nielen dočasné; pravidelné užívanie pomáha udržiavať optimálny stav celého tráviaceho systému.
 • Synergia zložiek.
 • Produkt je určený pre širokú skupinu príjemcov: deti od 12 rokov, dospelí a starší ľudia.
 • Pohodlná forma podania – tekutina pripravená na priamu spotrebu.
 • Produkt NEOBSAHUJE žiadne konzervačné látky, umelé plnidlá a je bez GMO.
 • Výživový doplnok prirodzene stabilizovaný obsiahnutým prírodným vitamínom C v extrakte zo šípky a ďalšími rastlinnými extraktmi bohatými na antioxidačné zlúčeniny.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok– je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.
 • Prípravok konzervovaný metódouIHHP™ by DuoLife– (Innovation High Hydrostatic Process by DuoLife) je založená na koncepcii „minimálneho spracovania”. Výhodou metódy je vysoká zdravotná kvalita a trvanlivosť, ako aj zachovanie prírodných výživových a zmyslových vlastností v porovnaní s výrobkami konzervovanými klasickými metódami. Použitý technologický proces sa vykonáva pri nízkej teplote (kvôli ochrane aktívnych zložiek), čo umožňuje udržiavať najvyššiu kvalitu produktu bez použitia konzervačných látok.
 • Špeciálnafľaša zo skla na farmaceutické účely – tmavé sklo chráni pred svetlom a zmenami teploty a je
  odolné voči uvoľňovaniu rozpustných minerálnych látok z vnútorného povrchu fľaše do prípravku.

info: kontakt

 

Výsledky