DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX je výživový doplnok vo forme šumivých tabliet, založený na prvkoch a aktívnych zložkách podporujúcich udržiavanie správneho hospodárenia s vodou a elektrolytmi, osmotického tlaku, a tiež podporujúcich regeneráciu a činnosť svalov a odosielanie nervových impulzov. Po rozpustení tabletky získame hydratačný nápoj, ktorý obsahuje kľúčové zložky pre naše telo: sodík (základný elektrolyt, ktorý pomáha regulovať distribúciu vody v tele), draslík (pomáha regulovať osmotický tlak telesných tekutín) a glukóza (nevyhnutná pre správne fungovanie srdca a mozgu). Správne vybrané zloženie výživového doplnku DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX umožňuje rýchlo doplniť stratené tekutiny v tele. Zloženie výrobku je dodatočne obohatené o BioPerine®* – chránený, patentovaný vzorec prírodného pôvodu s vedecky dokázanou účinnosťou zlepšujúcou vstrebávanie živín, ktoré obsahuje výživový doplnok.

Kedy používať DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX?

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie organizmu, je zabezpečenie dostatočného množstva tekutín a elektrolytov. DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX má vo svojom zložení kľúčové zložky dôležité pre telo. Sú to sodík, draslík a glukóza, vďaka ktorým podporuje udržiavanie správnej rovnováhy vody a elektrolytov, osmotického tlaku, podporuje regeneráciu a prácu svalov a prenosu nervových impulzov. Zloženie výrobku je dodatočne obohatené o BioPerine®* – chránený, patentovaný vzorec
prírodného pôvodu s vedecky dokázanou účinnosťou zlepšujúcou vstrebávanie živín, ktoré obsahuje výživový doplnok.

Výživový doplnok DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX sa používa na podporu optimálnych funkcií organizmu v prípade:

 • fyzicky aktívnych a športujúcich osôb;
 • ľudí s infekciou sprevádzanou hnačkou, vracaním alebo vysokou horúčkou, ktorá vedie k intenzívnemu poteniu;
 • ľudí, ktorí chcú podporiť znižovanie následkov nadmernej konzumácie alkoholu, vrátane odstraňovania škodlivých produktov látkovej premeny;
 • ľudí, ktorí si chcú udržiavať dobrú fyzickú a psychickú kondíciu, energiu a vitalitu;
 • ľudí pociťujúcich únavu, slabosť, ospalosť;
 • ľudí, ktorí pociťujú časté svalové kontrakcie, najmä na lýtkach, ale aj chvenie viečok alebo pier;
 • ľudí, ktorí majú sucho v ústach;
 • ľudí, ktorí majú suchú pokožku a sliznice;
 • starších ľudí/Seniorov.

 

Ako funguje DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX a ako používať produkt?

DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX je výživový doplnok založený na vysokokvalitných zložkách vrátane chráneného, patentovaného vzorca prírodného pôvodu BioPerine®*, ktorý vyniká vedecky dokázanými účinkami podporujúcimi lepšie vstrebávanie živín, ktoré produkt obsahuje.

DUOLIFE Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX podporuje:

 • udržanie primeranej hydratácie organizmu;
 • organizmus v situáciách zvýšenej potreby elektrolytov, napr. pri silnom potení, dlhodobom vracaní či hnačke a pri intenzívnej telesnej námahe;
 • udržanie správneho energetického metabolizmu;
 • organizmus po nadmernej spotrebe alkoholu;
 • odstraňovanie toxínov a škodlivých produktov metabolizmu z organizmu;
 • udržiavanie krvného tlaku na správnej úrovni;
 • činnosť srdca;
 • činnosť obličiek;
 • primeranú svalovú kontraktilitu;
 • udržanie normálnych funkcií mozgu;
 • správny metabolizmus;
 • udržiavanie acidobázickej rovnováhy telesných tekutín;
 • správnu činnosť imunitného systému;
 • vstrebávanie živín vrátane vitamínov a minerálov

 

DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX je vhodné kombinovať s: s ďalšími produktmi z radu DuoLife Boost Formula FIZZY EASY, DuoLife Chlorofil, SHAPE CODE® Protein Shake, SHAPE CODE® Slim Shake, DuoLife Medical Formula ProDeacid®, DuoLife My Blood Moja Krew, DuoLife Collagen, DuoLife Medical Formula ProStik®

 

Zloženie: hydrogénuhličitan sodný; regulátor kyslosti: kyselina citrónová; glukóza; kyselina: kyselina jablčná; hydrogénuhličitan draselný; objemové činidlo: sorbitoly; kyselina L-askorbová; protihrudkujúca látka: polyvinylpyrolidón; arómy; sladidlá: sukralóza, steviol glykozidy; BioPerine®* – patentovaná receptúra extraktu z plodov čierneho korenia (Piper nigrum) 50:1 štandardizovaná na 95 % obsah piperínu; farbivo: karotény; práškový koncentrát šťavy z červenej repy; prášková pomarančová šťava – 0,1 %; prášok z broskyňovej – 0,1 %.

 

FIZZY EASY ELECTROLYTE COMPLEX tab

 

BioPerine®*, čiže chránený, patentovaný vzorec extraktu z plodov čierneho korenia (Piper nigrum) štandardizovaný na 95% obsahu piperínu

 

BioPerine®* je chránený vzorec rastlinného pôvodu, založený na extrakte z čierneho korenia, s veľmi vysokým, 95% obsahom aktívnej zložky – piperínu. Obsah piperínu v dennej dávke výživového doplnku DuoLife FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX je 2 mg a je to najvyššia dávka tejto zložky, ktorú je možné používať vo výživových doplnkoch v Poľsku od roku 2022.
BioPerine®* má vedecky dokázané a zdokumentované účinky podporujúce vyššiu biologickú dostupnosť živín zo stravy a výživových doplnkov. Vďaka tomu sú prijaté dávky vitamínov, minerálov a mnohých iných aktívnych látok vstrebávané účinnejšie, čo poskytuje pozitívne zdravotné úžitky vyplývajúce z ich prijímania. Vďaka vzorcu BioPerine®* obsiahnutého vDuoLife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX sú živiny, vrátane vitamínov, účinnejšie vstrebávané, a to dokonca v podobe izolovaných zlúčenín, bez biologického pozadia.
Mechanizmus účinku vzorca BioPerine®* je založený na podpore procesu systémovej termogenézy (nárast metabolickej aktivity a uvoľňovania tepla), čoho dôsledkom je vyššia potreba živín a ich zvýšená biologická dostupnosť. Piperín, ktorý je zložkou vzorca, podporuje lokálne prekrvenie sliznice tráviacej sústavy, čím sa zlepšuje mikrocirkulácia v črevných klkoch a prenikanie živín črevnými stenami.
Klinický výskum potvrdil aj bezpečnosť používania látky. Piperín obsiahnutý v BioPerine®* účinkuje najefektívnejšie, keď sa prijíma spolu (v tom istom čase) so živinami, avšak má iba neveľký vplyv na dostupnosť aktívnych zložiek užitých po časovom odstupe. Preto tiež nemení prijímanie a biologickú dostupnosť liekov, pokiaľ je zachovaný správny časový odstup.
Piperín navyše preukazuje ochranné účinky voči bunkám (antioxidačné) a účinky podporujúce minimalizáciu oxidačného stresu a zápalových procesov

Sodík

Sodík je jedným z najdôležitejších prvkov potrebných pre správne fungovanie organizmu. Spolu s chlórom a draslíkom patrí do skupiny tzv. membránových elektrolytov, teda látok, ktoré vo vodnom roztoku v iónovej forme regulujú vodnú a elektrolytovú rovnováhu všetkých telesných buniek.
Sodík je prítomný vo všetkých telesných tekutinách ľudského tela, ale jeho najväčšie množstvá sa nachádzajú v extracelulárnej tekutine, najmä v krvnej plazme. Spolu s draslíkom je súčasťou sodíkovo-draselnej pumpy umiestnenej v bunkových membránach, zodpovednej za udržiavanie správneho membránového potenciálu a objemu buniek. Sodno-draslíková pumpa reguluje transport živín a vody vo vnútri bunky a umožňuje únik odpadov, čím ovplyvňuje priebeh väčšiny fyziologických procesov. Ovplyvňuje reguláciu tonusu kostrového svalstva a srdcového svalu, ako aj efektívne vedenie vzruchov v nervovom systéme.
Ióny sodíka sú zodpovedné aj za udržiavanie správneho pH telesných tekutín a udržiavanie vhodného množstva a správneho umiestnenia vody v tele, čím zabezpečujú optimálnu acidobázickú rovnováhu. V podmienkach FIZZY EASY ELECTROLYTE COMPLEX.

Draslík

Draslík je elektrolyt, ktorý funguje ako antagonista sodíka. Tento prvok podporuje reguláciu vodnej bilancie organizmu, udržiavanie acidobázickej rovnováhy telesných tekutín a reguláciu vylučovania inzulínu. Jednou z najdôležitejších funkcií draslíka je podpora činnosti svalov, vrátane srdcového svalu. Jeho nedostatok v tele spôsobuje okamžitý výskyt svalových kŕčov. Okrem toho sa podieľa na syntéze bielkovín, ktoré tvoria svaly.
Draslík je nevyhnutným prvkom aj pre správne vedenie nervových vzruchov, a teda – zlepšuje myšlienkové pochody a koncentráciu. Draslík v tele zohráva úlohu aj pri udržiavaní normálneho krvného tlaku. Medzi príznaky nedostatku draslíka (nazývané hypokaliémia) patria srdcové problémy, poruchy krvného tlaku, svalové kŕče alebo tras a necitlivosť končatín. Nadmerná konzumácia alkoholu je tiež jednou z príčin nedostatku tejto mikroživiny v tele. Alkoholické nápoje zvyšujú množstvo vylúčeného moču a spolu s ním sa odstraňujú aj minerály dôležité pre správne fungovanie organizmu. Je to okrem iného ich nedostatok, ktorý spôsobuje nepríjemné príznaky otravy alkoholom. Elektrolyty dopĺňajú tieto nedostatky a upokojujú príznaky spojené s otravou alkoholom.

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

 

Kyselina L-askorbová, teda vitamín C, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa podieľa na mnohých metabolických procesoch v ľudskom tele, predovšetkým:

 • Je silným antioxidantom (chráni pred voľnými kyslíkovými radikálmi a zabraňuje deštrukcii buniek spôsobenej oxidačným stresom));
 • Správne množstvo vitamínu C v tele urýchľuje regeneráciu po cvičení, znižuje hladinu kortizolu a podporuje spaľovanie tukov počas cvičenia;
 • Podieľa sa na procese syntézy kolagénu, čím sa znižuje riziko poranenia, zlepšuje pružnosť kĺbov a podporuje správne funkcie kostí;
 • Podporuje funkcie nervového systému: podieľa sa na syntéze noradrenalínu a serotonínu

Glukóza

Glukóza je jednoduchý cukor, ktorý je základným energetickým substrátom pre telové bunky. Je nevyhnutný pre správne fungovanie organizmu. Všetky prijaté sacharidy sa premieňajú na glukózu a len v tejto forme môžu byť absorbované z gastrointestinálneho traktu a využité telovými bunkami.

Konzumácia elektrolytov spolu s glukózou v správnom pomere umožňuje ešte efektívnejšie podporovať optimálnu hydratáciu organizmu. Celý proces je založený na vyrovnávaní rozdielu koncentrácií. Keď sú živiny ako glukóza a minerály absorbované v čreve a následne transportované do krvného obehu a telových buniek, ich koncentrácia sa zvyšuje. Preto, kvôli zníženiu koncentrácie živín, telo rýchlejšie absorbuje vodu z črevného lúmenu a transportuje ju ďalej, aby poskytlo viac vody, v ktorej sa tieto zložky môžu rozpustiť.
Glukóza a elektrolyty, ako je sodík a draslík, tiež spolupracujú pri zvyšovaní hladiny energie a zvyšovaní vytrvalosti organizmu. Za zmienku tiež stojí, že glukóza je nevyhnutná pre správne fungovanie svalov, najmä po intenzívnom cvičení.

Keď spozorujete príznaky dehydratácie, ako je sucho v ústach, únava, slabé svaly alebo kŕče a závraty, spojenie elektrolytov a glukózy Vám môže zaistiť rýchlejšiu hydratáciu a rýchlejšie zotavenie sa. Spomínané príznaky môžu byť spôsobené aj nadmerným pitím alkoholu. Pri otrave alkoholom, bez ohľadu na jeho množstvo, dochádza k nepriaznivým metabolickým zmenám, ako aj k výraznej dehydratácii organizmu. Glukóza ako jednoduchý cukor účinne potláča tieto procesy. Konzumácia veľkej dávky alkoholu je spojená aj so stratami energie v organizme. Doplnenie glukózy kompenzuje tieto straty a vedie k rýchlejšiemu zlepšeniu pohody.

Čím sa odlišuje Duolife Boost Formula FIZZY EASY Electrolyte COMPLEX?

 

 • Komplexné zloženie založené na najúčinnejších zložkách podporujúcich optimálnu hydratáciu tela.
 • Obsahuje „booster” absorpcie – výživový doplnok vo svojom zložení obsahujeBioPerine®* – chránený, patentovaný vzorec rastlinného pôvodu s vedecky dokázanýmiúčinkami zlepšujúcimi vstrebávanie živín, ktoré výživový doplnok obsahuje.
 • Synergia pôsobenia všetkých zložiek.
 • Doplnkovými látkami sú len tie, ktoré sú technologicky nevyhnutné.
 • Iba prírodné farbivá.
 • Pohodlná forma používania – šumivé tabletky určené na prípravu osviežujúceho nápoja s ovocnou príchuťou (pomarančovo-broskyňová príchuť).
 • Produkt NEOBSAHUJE laktózu a je bez GMO.
 • Produkt NEOBSAHUJE lepok – je vhodný pre osoby snetoleranciou lepku.
 • Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

info: kontakt