Vita C

DuoLife VITA C:  100 % prírodný, kompletný vitamín C, ktorý spĺňa požiadavky osôb, ktoré hľadajú produkt, ktorý zlepšuje náladu a ktorý riadne dopĺňa nedostatky vitamínov a minerálov v organizme. Koncentrovaná dávka energie.

Každý človek by mal neustále prijímať vitamín C vo svojej strave, pretože, ako každý typický vitamín, nie je vyrábaný v ľudskom tele. Jeho nedostatok môže prispieť k zníženiu imunity, zníženiu energie a mnohým chorobám. Medzi prvé príznaky nedostatku vitamínu C patrí: rýchla únava, nechuť do jedla, podliatiny, krvácanie z ďasien, bolesť kĺbov a svalov.

V období zvýšeného dopytu po vitamíne C, t. j. V jesennom a zimnom období, ktoré vedie k prechladnutiu, ako aj v stavoch oslabenia organizmu – počas vírusových infekcií a počas rekonvalescencie, je vhodné zvýšiť prísun tohto hodnotného vitamínu vhodným výživovým doplnkom.

 

Najlepším výberom je prírodný vitamín C v tekutej forme – DuoLife VITA C, obsahujúci nielen prírodnú kyselinu L-askorbovú, ale aj jej cenné prírodné „biologické pozadie”, ktoré o. i. predstavujú bioflavonoidy, karotenoidy, rastlinné enzýmy, zinok, horčík, vitamíny B2 a B6. V tejto forme je vitamín C vo svojom prirodzenom komplexnom prostredí lepšie vstrebávaný a oveľa účinnejší. Vďaka tomu DuoLife VITA C pomáha zlepšovať náladu a dodáva energiu.

 

vitac davkovanie2

Prečo sa oplatí používať vitamín C?

Jeho pôsobenie je viacsmerné a veľmi dôležité pre dobrú kondíciu organizmu!

 • Vitamín C podporuje funkcie imunitného systému: môže chrániť pred prechladnutím a skrátiť trvanie infekcie.
 • Je silným antioxidantom (chráni pred voľnými kyslíkovými radikálmi a zabraňuje deštrukcii buniek spôsobenej oxid. stresom)
 • Je nevyhnutný pri výrobe kolagénu, podporuje fungovanie kĺbov, krvných ciev, ďasien, kože a zubov
 • Podporuje vstrebávanie železa z gastrointestinálneho traktu
 • Správne množstvo vitamínu C v tele urýchľuje regeneráciu po cvičení, znižuje hladinu kortizolu a podporuje spaľovanie tukov počas cvičenia
 • Zabraňuje srdcovým chorobám a ateroskleróze, reguluje metabolizmus lipidov (hladina cholesterolu)
 • Podporuje funkcie nervového systému: podieľa sa na syntéze noradrenalínu a serotonín

 

Čím sa líši DuoLife VitaC?

 • Tekutá forma t. j. forma, ktorá je najviac podobná tej, v ktorej vitamín C vystupuje v prírode, čo uľahčuje jej uvoľňovanie a absorpciu do krvného riečišťa, zvýšená absorpcia sa premieta do účinnejšej distribúcie na miesto pôsobenia (priaznivý účinok na procesy LADME**).
 • Prípravok konzervovaný metódou IHHP™ by DuoLife – (Innovation High Hydrostatic Process™ by DuoLife) je založená na koncepcii „minimálneho spracovania”. Výhodou metódy je vysoká zdravotná kvalita a trvanlivosť, ako aj zachovanie prírodných výživových a zmyslových vlastností v porovnaní s výrobkami konzervovanými klasickými metódami. Použitý technologický proces sa vykonáva pri nízkej teplote (kvôli ochrane aktívnych zložiek) a je založený na zásade synergie pôsobenia mnohých fixačných činidiel, čo umožňuje udržiavať najvyššiu kvalitu produktu bez použitia konzervačných látok.
 • 100 % prírodné zložky a 100 % ich obsahu v prípravku – DuoLife Vita C je kompozícia výťažkov a štiav z plodov, ktoré sú prirodzene bohaté na vitamín C, a sú zároveň jeho plným biologickým pozadím, ktoré zaručujú vysokú biologickú dostupnosť a účinnosť.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky, stabilizátory chuti a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok – je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Špeciálna fľaša zo skla určená na farmaceu-tické účely – tmavé sklo chráni pred svetlom a zmenami teploty, je odolné voči uvoľňovaniu rozpustných minerálnych látok z vnútorného povrchu.
 • Koncentrovaná formula – pohodlné používanie: iba raz denne.
 • Zastrešujúca značka – efekt pôsobenia tekutej formy je doplnený kozmetickým prípravkom s vysokým prírodným indexom z rady DuoLife Beauty Care – KRÉM NA RUKY – hydratujúce, vyhladzujúce, regenerujúce a zlepšujúce stav pokožky.

 

Aká dávka vitamínu C je obsiahnutá v jednej porcii doplnku výživy Vita C?

 • 25 ml doplnku výživy Vita C obsahuje 363,50 mg vitamínu C.

Akú dávku vitamínu C by sa malo požiť denne?

 • Všeobecný je názor, že dávky vitamínu C v súlade s odporúčaniami Inštitútu pre stravu a výživu sú iba nevyhnutné minimum a optimálna dávka je oveľa vyššia. V súlade s tým sa navrhujú aj ďalšie odporúčania. Jednou z nich je denná dávka 200 mg, čo vychádza z pozorovania, že stredomorská strava odporúčaná ako mimoriadne prospešná pre zdravie poskytuje 200–500 mg vitamínu C denne, zatiaľ čo 5 porcií a 5 porcií zeleniny a ovocia denne, odporúčané v rámci kampane „5 A Day“, poskytujú priemerne 200–250 mg vitamínu C. Existujú odporúčania aj pre oveľa vyššie dávky, predpokladá sa však, že bezpečná dávka vitamínu C nepresahuje 1 000 mg denne.

Čím sa líši vitamín C od kyseliny askorbovej?

 • Vitamín C, to znamená kyselina L(+)-askorbová, ktorá je obsiahnutá v prípravku Vita C, je prírodný vitamín a pochádza z ovocných extraktov a štiav. Každý vitamín C je kyselina L (+)-askorbová. Nemalo by sa predpokladať, že pojem vitamín C označuje prírodný vitamín a názov kyselina L (+)-askorbová označuje syntetickú formu. Oba názvy sa používajú vzájomne zameniteľné a nijakým spôsobom neindikujú pôvod vitamínu.

Je vitamín obsiahnutý v produkte Vita C jest ľavotočivá alebo pravotočivá?

 • Aktívny vitamín C (prírodný aj syntetický) sa vyskytuje iba v konfigurácii L (čo neznamená že je ľavotočivý) a otáča rovinu polarizovaného svetla doprava – a preto (+) v názve zlúčeniny.Každý vitamín C je teda pravotočivý a každý z nich má rovnaký názov: L(+)-kyselina askorbová. 

Môžu výživový doplnok Vita C používať tehotné a dojčiace ženy?

 • V prípade tehotných a dojčiacich žien o všetkých doplnkoch rozhodne ošetrujúci lekár. Ženské telo má v tomto období zvláštnu potrebu, preto je taký dôležitý individuálny prístup a konzultácia s ošetrujúcim lekárom. Nevyhnutnou podmienkou je skontrolovať a definovať potreby organizmu. Na základe anamnézy a výsledkov testov je ošetrujúci lekár schopný určiť, aké konkrétne živiny a v akom množstve potrebuje daná osoba.

info: kontakt

 

Výsledky