ProCardiol

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW je výživový doplnok založený na prírodných zložkách a patentovanej formuly antioxidantov, ktoré sú obsiahnuté v inovatívnych kapsulách s oneskoreným uvoľňovaním, a ktoré zlepšujú absorpciu účinných látok.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW obsahuje rastlinné extrakty, ktoré podporujú činnosť obehového systému – správnu funkciu srdca a krvných ciev. Tento doplnok je cenným zdrojom antioxidačných polyfenolov, ktoré pomáhajú udržiavať optimálnu hladinu cholesterolu v krvi, prispievajú k optimálnemu fungovaniu žíl a chránia bunky myokardu.

 

Medzi hlavné rizikové faktory rozvoja kardiovaskulárnych chorôb patrí nadváha, zvýšená hladina cholesterolu a fajčenie1. Nesprávna strava založená na vysoko spracovaných výrobkoch, ktoré sú bohaté na nasýtené tuky, cukor a soľ, výrazne zvyšuje riziko infarktu, mozgovej príhody, hypertenzie alebo aterosklerózy. Situáciu zhoršuje aj nedostatok fyzickej aktivity, sedavý spôsob života, nadmerný stres a nadmerná práca. Predtým, ako bude potrebná liečba, je potrebné sa postarať o správnu výživu a zdravý a aktívny životný štýl so zameraním na prevenciu kardiovaskulárnych chorôb. Podporou môže byť vhodná suplementácia založená na prírodných zložkách regulujúcich funkcie srdca a krvných ciev.

 

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW bude vhodný ako výživový doplnok pre:

 • ľudí, ktorí chcú mať zdravé srdce a cievy
 • ľudí, ktorí si chcú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi
 • ľudí s infarktom myokardu
 • ženy po menopauze, ľudia s nadváhou a starší ľudia

 

Výživový doplnok DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW poskytuje telu cenné antioxidanty obsiahnuté v rastlinných extraktoch, prispieva k udržiavaniu dobrého stavu srdca, tepien a žíl, podporuje tiež funkcie pečene a tráviaceho ústrojenstva.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW podporuje:

 • činnosť srdca
 • činnosť vodivého systému v srdci
 • pomáha optimalizovať spotrebu kyslíka v myokarde
 • funkcie krvných ciev
 • normálny krvný tlak
 • antioxidačné procesy
 • metabolizmus lipidov, ktorý pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi, prispieva k zníženiu hladiny „zlého” cholesterolu a udržiavaniu optimálnej hladiny „dobrého” cholesterolu
 • procesy čistenia organizmu
 • funkcie črevnej mikroflóry

 

Zloženie: extrakt z plodov hlohu (Crataegus oxyacantha) 10:1, extrakt z kvetov ibišteka (Hibiscus sabdariffa) 5:1, extrakt zo šupky červeného hrozna (Vitis vinifera) 5:1, extrakt z granátového jablka (Punica granatum) 10:1, inulín z korenia čakany obyčajnej (FOS), vyhradená formula ProCardiol® antioxidantov získaných zo
zmesi suchých extraktov ovocia a zeleniny v premenlivom pomere (z plodov hrozna (Vitis vinifera), z plodov olivy európskej (Olea europaea), z listov artičoky (Cynara scolymus)), extrakt z plodov arónie (Aronia melanocarpa) 5:1, extrakt zo srdcovníka obyčajného (Leonurus cardiaca) 5:1, extrakt zo šišaka bajkalského
(Scutellaria baicalensis) 5:1. Zloženie obalu kapsule: organický derivát celulózy (HPMC), gellanová guma, meďnaté komplexy chlorofylov a chlorofylínov (farbivo). Protihrudkovacia látka: oxid kremičitý.

procardiol tabulka

 

 

Bylinné extrakty obsiahnuté v prípravku majú vedľa názvov napísaný pomer 10:1 a 5:1 – to je takzvaný index DER – čo znamená?

Index DER (ang. drug extract ratio) určuje počet miligramov rastlinnej suroviny použitej na získanie jedného miligramu výťažku (extraktu). Ak kapsula obsahuje 80 miligramov extraktu z plodov hlohu (alebo iného rastlinného extraktu) DER 10:1, znamená to, že na získanie kapsuly bolo použitých 800 miligramov suroviny. Kapsuly z radu Medical Formula NEW majú zvýšený index DER, vďaka čomu rovnaké (alebo dokonca menšie) množstvo extraktu môže poskytnúť väčšiu dávku aktívnych látok.

 

Rastliny tvoriace DuoLife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW podporujú svoju činnosť na synergickom základe. To všetko vďaka zdraviu prospešným látkam zo skupiny polyfenolov!

 • Hloh obsahuje cenné flavonoidy a proantokyanidíny; surovina prispieva k zvýšeniu prietoku krvi koronárnymi cievami, podporuje zvýšenie sily kontrakcií myokardu, reguluje srdcový rytmus a prispieva k regulácii krvného tlaku (rovnako príliš nízkeho aj zvýšeného). Má tiež kardioprotektívne účinky a pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi, čím podporuje prevenciu aterosklerózy.
 • Ibištek vďačí za svoje vlastnosti polyfenolom obsiahnutým v surovine, najmä flavonolom a antokyanom, ako aj organickým kyselinám, fytosterolom a mastným kyselinám. Výťažok z ibišteka pomáha regulovať krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi a podporuje prevenciu hypertenzie a aterosklerózy. Vďaka obsahu polyfenolu má ibištek silné antioxidačné vlastnosti, chráni bunky pred ničivými účinkami voľných radikálov. Antioxidačné vlastnosti tiež podporujú ochranu pečeňových buniek a podporujú detoxikačné funkcie tohto orgánu.
 • Resveratrol obsiahnutý v šupke červeného hrozna vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam pomáha chrániť organizmus pred kardiovaskulárnymi chorobami – inhibuje oxidáciu LDL cholesterolu (táto frakcia sa považuje za podporujúcu aterosklerotické zmeny), inhibuje agregáciu krvných doštičiek a reguluje krvný tlak. Hrozno je
  tiež cenným zdrojom antokyanov – polyfenolových zlúčenín s preukázaným ochranným účinkom srdca a podporujúcich správne funkcie vaskulárneho endotelu.
 • Granát má veľmi vysoký antioxidačný potenciál a schopnosť zachytávať voľné radikály, preto sa mu pripisujú kardioprotektívne vlastnosti a vlastnosti znižujúce hladinu cholesterolu v krvi; surovina má tiež priaznivý účinok na črevnú bakteriálnu flóru, stimuluje rast probiotických baktérií. Flavonoidy obsiahnuté v rastline môžu zmierniť príznaky menopauzy vďaka ich afinite k estrogénovým receptorom.
 • Plody z čučoriedky sú bohaté na antioxidačné antokyány, flavonoly a fenolové kyseliny, ako aj na výživné vitamíny a minerály. Medzi zdravie podporujúce vlastnosti čučoriedky patria o. i. antioxidačná, antiagregačná (je prospešná pri anti-infarktovej profylaxii) aktivita, či tiež aktivita regulujúca krvný tlak, ako aj hladinu cholesterolu a glukózy v krvi; surovina má klinicky preukázané účinky podporujúce prevenciu kardiovaskulárnych chorôb a cukrovky.
 • Bylina srdcovníka má klinicky potvrdený účinok na reguláciu krvného tlaku, má tiež pozitívny vplyv na činnosť srdcového vodivého systému (reguluje rytmus srdca), má kardioprotektívny a tonizujúci účinok a zmierňuje najmä emocionálne srdcové problémy. Surovina môže byť použitá ako doplnok pri kardiovaskulárnych neurózach a kardiovaskulárnych poruchách spôsobených nadmerným stresom. Srdcovník tiež pomáha zmierniť príznaky menopauzy, ako sú nervozita a poruchy obehového systému. Alkaloidy: leonurín a stachydrín, terpény, polyfenoly, steroly a prchavé zlúčeniny obsiahnuté v éterickom oleji sú zodpovedné za zdraviu prospešný účinok suroviny.
 • Šišak bajkalský obsahuje množstvo polyfenolových flavonoidových zlúčenín, z ktorých najdôležitejšie sú baikalín, baikaleín a vagón. Tieto flavonoidy majú antioxidačné vlastnosti, ktoré odstraňujú voľné radikály – chránia krvné cievy, podporujú aterosklerózu a hypertenziu. Surovina má tiež ochranný účinok na srdce, podporuje inhibíciu agregácie krvných doštičiek a znižuje priepustnosť kapilár, podporuje prevenciu chorôb žíl: kŕčové žily, petechie a „pavúčie žily”. Flavonoidy zo šišaka bajkalského tiež pomáhajú chrániť pečeň pred ničivými účinkami voľných radikálov, čím podporujú čistiace procesy organizmu.

 

Patentovaná receptúra antioxidantov ProCardiol® je obzvlášť cenná dávka zlúčenín podporujúcich kardiovaskulárne funkcie.

Formula bola získaná zo zmesi suchých extraktov hroznového ovocia, plodov európskej olivy a listov artičoky. Všetky uvedené suroviny sú bohatým zdrojom antioxidantov s vlastnosťami, ktoré chránia bunky pred deštrukčnými účinkami oxidačného stresu. Antioxidanty pochádzajúce z ovocia a zeleniny sú tzv. exogénne
antioxidanty, ktoré podporujú prirodzené vnútorné antioxidačné mechanizmy organizmu.

Antioxidačné pôsobenie je mimoriadne cenné a pomáha podporovať prevenciu mnohých chronických chorôb vrátane kardiovaskulárnych chorôb. Polyfenoly z plodov hrozna a olív inhibujú oxidáciu frakcií LDL cholesterolu, inhibujú agregáciu krvných doštičiek, pomáhajú udržiavať normálny krvný tlak a dobrý stav krvných ciev. Polyfenolové zlúčeniny prítomné v artičokových listoch podporujú profylaxiu aterosklerózy, čo pomáha znižovať hladinu celkového cholesterolu v krvi.

 

Čím sa líši Duolife MEDICAL FORMULA PROCARDIOL® NEW?

 • Kapsuly z organických derivátov celulózy (HPMC), tiež obsahujúce deriváty chlorofylu, bez konzervačných látok, lepku a želatíny, vhodné aj pre vegánov a vegetariánov (majú tiež certifikáty košer a halal), s oneskoreným uvoľňovaním, s klinickými testami* – zlepšujú absorpciu aktívnych zlúčenín obsiahnutých vo vnútri kapsuly, čo sa premieta do zvýšenej koncentrácie účinných látok v organizme.
 • Balenie bez bisfenolu A (BPA), zlúčeniny s kontroverzným účinkom na zdravie.
 • 100 % prírodné zložky, s dodatočným prebiotickým obsahom – inulínom z koreňa čakanky obyčajnej; inulín stimuluje rast prirodzenej črevnej mikroflóry a podporuje činnosť tráviaceho traktu; má nízky glykemický index.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Kompletné zložky – so zachovaným biologickým pozadím, ktoré zlepšuje ich biologickú dostupnosť.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky, umelé plnivá a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Koncentrovaná formula – vďaka tomu pohodlné použitie doplnku – 1 až 2 krát denne.

Je výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProCardiol® vhodný pre vegánov a vegetariánov?

 • Produkt DuoLife Medical Formula ProCardiol® je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Prečo sú polyfenoly dôležité pre obehovú sústavu?

 • Polyfenoly sú chemické zlúčeniny, ktoré sú široko dostupné v rastlinných surovinách. Majú okrem iného kardioprotektívne a antioxidačné vlastnosti, chránia bunky pred účinkom voľných radikálov, podporujú prevenciu proti hypertenzii a ateroskleróze. K rastlinným surovinám bohatým na polyfenoly patria: plody hlohu, kvet ibišteka, plody granátového jablka, červené hrozno a olivové plody.

info: kontakt

 

Výsledky