ProCholterol

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW je výživový doplnok podporujúci metabolizmus organizmu. Kompozícia prírodných zložiek, vrátane extraktu z fermentovanej červenej ryže a patentovanej formuly z opuncie figovej je obsiahnutá v inovatívnych kapsulách s oneskoreným uvoľňovaním, ktoré zlepšujú absorpciu aktívnych látok.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW obsahuje rastlinné extrakty podporujúce metabolizmus tukov v organizme, udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi a normálnej telesnej hmotnosti. Kombinácia surovín s adaptogénnymi a antioxidačnými vlastnosťami a cennej monokolíny K umožňuje optimálnu podporu kardiovaskulárnych funkcií.

 

Kardiovaskulárne choroby sú hlavnou príčinou úmrtí na svete a v Európe spôsobujú smrť približne 4 miliónov ľudí ročne. Medzi rizikové faktory tejto globálnej epidémie patria okrem iného obezita, fajčenie, nízka fyzická aktivita a poruchy metabolizmu. Hlavným kardiovaskulárnym rizikovým faktorom je však vysoká koncentrácia
LDL cholesterolu v krvi, ktorý je najčastejšie výsledkom nevhodného stravovania. Preto je vyvážené stravovanie s vysokým obsahom zeleniny a ovocia, bohaté na vlákninu a s nízkym obsahom nasýtených mastných kyselín vynikajúcou prevenciou srdcových a cievnych ochorení. Racionálna suplementácia založená na zložkách, ktoré podporujú metabolické hospodárenie organizmu, môže pomôcť udržať optimálnu hladinu LDL cholesterolu v krvi a hmotnosť.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW bude slúžiť ako podporujúci výživový doplnok v prípade:

 • ľudí, ktorí si chcú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi
 • ľudí, ktorí si chcú udržiavať zdravú telesnú hmotnosť
 • ľudí, ktorí majú problémy s krvným obehom
 • ľudí s nadváhou a obezitou
 • starších ľudí
 • žien po menopauze

 

DuoLife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW podporuje:

 • metabolické hospodárstvo, najmä metabolizmus tukov v organizme
 • optimálnu hladinu cholesterolu, triglyceridy a glukózu v krvi
 • činnosť kardiovaskulárneho systému
 • optimálne funkcie krvných ciev, ktoré pomáhajú zabrániť hromadeniu cholesterolu v stenách ciev
 • antioxidačné mechanizmy
 • detoxikačné procesy organizmu
 • funkcie pečene
 • funkcie fyziologickej črevnej mikroflóry

 

procholterol tabulka 

Zložky: cestovný koreň čakanky (FOS), extrakt z plodov amle (Phyllanthus emblica) 5:1, extrakt z červenej ryže fermentovaný na kvasinkách 30:1 (3% monakolín K), patentovaná receptúra ProCholterol® získaná z nopála všeobecného (Opuntia ficus – indica), extrakt z cesnaku (Allium sativum) 10:1, extrakt z listov Gynostemma pentaphyllum 5:1, rastlinné fytosteroly z extraktu oleja zo sójových semien (Glycine max Merr.) 25:1, extrakt z listov Brahmi (Bacopa monnieri) 5:1. Zloženie obalu kapsule: organický derivát celulózy (HPMC), gellanová guma, meďnaté komplexy chlorofylov a chlorofylínov (farbivo). Protihrudkovacia látka: oxid kremičitý

 

Bylinné extrakty obsiahnuté v prípravku majú vedľa názvov napísaný pomer 5:1, 10:1, 25:1 i 30:1 – to je takzvaný index DER – čo znamená?

Index DER (ang. drug extract ratio) určuje počet miligramov rastlinnej suroviny použitej na získanie jedného miligramu výťažku (extraktu).

Ak kapsula obsahuje 80 miligramov extraktu z plodov amli (alebo iného rastlinného extraktu) DER 5:1, znamená to, že na získanie kapsuly bolo použitých 400 miligramov suroviny. Kapsuly z radu Medical Formula NEW majú zvýšený index DER, vďaka čomu rovnaké (alebo dokonca menšie) množstvo extraktu môže poskytnúť väčšiu dávku aktívnych látok.

 

Prečo je proces fermentácie červenej ryže rozhodujúci pre pôsobenie extraktu? Z akého dôvodu je monakolín K obsiahnutý vo fermentovanej červenej ryži tak cenný?

Potravinová červená ryža nemá priamo žiadne vlastnosti, ktoré by boli nápomocné pri znižovaní hladiny lipidov v krvi. Kvasinky obohacujú ryžu komplexom látok iba v priebehu fermentačného procesu, ktorý významne podporuje reguláciu hladiny plazmatického LDL cholesterolu; jednou z týchto látok je monakolín K, ktorého
fermentovaný extrakt má mimoriadnu zdraviu prospešnú silu. 
Monakolín K prispieva k inhibícii endogénnej syntézy cholesterolu v organizme. Má jeden z najviac klinicky
zdokumentovaných biologických profilov. Zlúčenina podporuje zníženie frakcie LDL v plazme a tiež pomáha udržiavať normálnu funkciu krvných ciev, podporuje profylaxiu aterosklerózy a hypertenzie. Zostávajúce zložky fermentovanej červenej ryže predstavujú pre monakolín K dôležité „biologické pozadie”; prispievajú k zlepšeniu
jeho absorpcie a môžu posilniť jeho pôsobenie.
Suplementácia červenej fermentovanej ryže bolo navrhnuté v hlavných európskych usmerneniach, v dokumentoch o medzinárodnom konsenze a Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA). 
Ako pôsobí patentovaná formula ProCholterol® získaná z listov opuncie figovej.
Opuncia figová pomáha regulovať metabolizmus tukov v organizme a pomáha redukovať LDL cholesterol v krvi. Polyfenoly obsiahnuté v surovine majú pozitívny vplyv na transport cholesterolu v pečeňových bunkách, čím znižujú jeho sekréciu do krvi. Opuncia vďaka svojmu antioxidačnému potenciálu podporuje profylaxiu mnohých chronických chorôb, ako sú hypertenzia, ateroskleróza, obezita a cukrovka.

 

Antioxidanty obsiahnuté v extrakte z plodov amli a cesnakového extraktu pomáhajú udržiavať normálnu hladinu LDL cholesterolu v krvi.

 • Amla (indický egreš) je cenným zdrojom vitamínu C, silného antioxidantu s mnohými zdraviu prospešnými vlastnosťami. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam, ktoré zachytávajú voľné kyslíkové radikály, pomáha vitamín C predchádzať chorobám srdca a krvných ciev, reguluje metabolizmus tukov a pomáha udržiavať
  normálnu hladinu cholesterolu v krvi. Okrem toho môže vitamín C prispievať k znižovaniu krvného tlaku a tiež podporuje správny priebeh zrážania krvi.
 • Cesnak je pokladnicou flavonoidov antioxidačnej povahy, ktoré ovplyvňujú zdraviu prospešné vlastnosti rastliny. Surovina podporuje normalizáciu hladiny cholesterolu a glukózy v krvi, podporuje blahodárny stav krvných ciev, pomáha udržiavať normálny krvný tlak. Okrem toho podporuje funkcie pečene a imunitného systému.

 

Čo sú to fytosteroly? Prečo sa oplatí zvýšiť ich príjem v strave?

Fytosteroly sú zlúčeniny rastlinných sterolov, z ktorých mnohé môžu mať priaznivý vplyv na zdravie ľudí. Sitosterol a stigmasterol sú fytosteroly nachádzajúce sa v sójovom oleji, ktoré pomáhajú znižovať LDL cholesterol v krvi inhibíciou absorpcie cholesterolu z čreva.

 

V čom spočíva adaptogénny účinok listov Brahmi a Gynostemmy?

Adaptogén je látka, ktorá zvyšuje odolnosť organizmu voči rôznym nepriaznivým faktorom, takzvaným stresorom.

 • Gynostemma patrí medzi adaptogénne suroviny; obsahuje bioaktívne zlúčeniny s antioxidačnou aktivitou a gypenosidy, ktoré sú v chemickej štruktúre podobné ginsenosidom nachádzajúcim sa v koreňoch ženšenu. Vďaka tomu má tonizujúce vlastnosti, podporuje činnosť srdca a pečene, reguluje hladinu cholesterolu
  a cukru v krvi a pomáha udržiavať optimálny krvný tlak. Okrem toho reguluje metabolizmus tukov a pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť. Podporuje tiež imunitný systém a pomáha udržiavať fyzické sily organizmu.
 • Brahmi je ďalšou surovinou s adaptogénnymi vlastnosťami. Medzi aktívne látky patria bacosidy, bacopazidy a bacosaponíny, ako aj antioxidačné polyfenoly a fytosteroly podporujúce zdravie (stigmasterol a sitosterol). Rastlina pomáha chrániť pečeň a srdce, má antioxidačné účinky, podporuje odstraňovanie
  škodlivých produktov látkovej výmeny a ťažké kovy z tela, má priaznivý vplyv aj na lipidový profil krvi.

 

Čím sa líši Duolife MEDICAL FORMULA PROCHOLTEROL® NEW?

 • Kapsuly z organických derivátov celulózy (HPMC), tiež obsahujúce deriváty chlorofylu, bez konzervačných látok, lepku a želatíny, vhodné aj pre vegánov a vegetariánov (majú tiež certifikáty košer a halal), s oneskoreným uvoľňovaním, s klinickými testami* – zlepšujú absorpciu aktívnych zlúčenín obsiahnutých vo vnútri kapsuly, čo sa premieta do zvýšenej koncentrácie účinných látok v organizme.
 • Balenie bez bisfenolu A (BPA), zlúčenine s kontroverzným účinkom na zdravie.
 • Prírodné zložky, s dodatočným prebiotickým obsahom – inulínom z koreňa čakanky obyčajnej; inulín stimuluje rast prirodzenej črevnej mikroflóry a podporuje činnosť tráviaceho traktu; má nízky glykemický index.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Kompletné zložky – so zachovaným biologickým pozadím, ktoré zlepšuje ich biologickú dostupnosť.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky, umelé plnivá a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Koncentrovaná formula – vďaka tomu pohodlné použitie doplnku – 1 až 2 krát denne.

 

Je výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProCholterol® vhodný pre vegánov a vegetariánov?

 • Produkt DuoLife Medical Formula ProCholterol® je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

info: kontakt

Výsledky