ProMigren

DuoLife MEDICAL FORMULA PROMIGREN® NEW je výživový doplnok podporujúci správne fungovanie nervového systému. Kompozícia prírodných ingrediencií, vrátane patentovanej formuly z plodov mangostány, je obsiahnutá v inovatívnych kapsulách s oneskoreným uvoľňovaním, ktoré zlepšujú absorpciu aktívnych látok.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROMIGREN® NEW obsahuje rastlinné extrakty a vitamín B2. Prípravok je cenným zdrojom aktívnych látok, prispieva k správnej mozgovej činnosti a udržuje duševnú kondíciu, čím prispieva k ochrane organizmu pred záchvatmi migrény a podporuje ho v prípade zhoršenia nálady.

 

Serotonín je dôležitým neurotransmiterom v centrálnom nervovom systéme. Spolu s noradrenalínom prispieva k udržiavaniu správnej komunikácie medzi neurónmi v mozgu. Výsledkom je zachovanie duševnej kondície: optimálna nálada, dobrá koncentrácia a pamäť1 . Správne uvoľňovanie serotonínu z nervových zakončení môže tiež pomôcť chrániť organizmus pred migrénou2 . Správne stravovanie a zdravý životný štýl prispievajú k udržiavaniu dobrého stavu nervového systému. Suplementácia je tiež nápomocná, pomáha udržiavať optimálnu komunikáciu medzi neurónmi.

DuoLife MEDICAL FORMULA PROMIGREN® NEW bude vhodný ako výživový doplnok v prípade:

 • ľudí, ktorí si chcú udržať dobrú duševnú kondíciu
 • ľudí trpiacich migrénou so sprievodnými príznakmi, ako sú nevoľnosť a citlivosť na zvuk a svetlo
 • ľudí s depresívnou náladou
 • žien po menopauze, pričom pomáha zmierňovať príznaky (zmeny nálady, návaly horúčavy)

 

DuoLife MEDICAL FORMULA PROMIGREN® NEW podporuje:

 • mozgovú činnosť
 • produkciu serotonínu
 • impulzné vodivé procesy medzi neurónmi
 • pamäť a kognitívne funkcie
 • metabolické procesy
 • funkcie imunitného systému
 • antioxidačné mechanizmy
 • funkcie fyziologickej črevnej mikroflóry

 

 promigren tabulka 

Zloženie: inulín z koreňa čakanky obyčajnej (FOS), registrované zloženie ProMigren® z plodov mangostánu (Garcinia mangostana), extrakt z koreňa rozchodnice ružovej (Rhodolia rosea) 5:1, extrakt zo semien pupalky dvojročnej (Oenothera biennis) 5:1, extrakt z listov rimbaby obyčajnej (Tanacetum parthenium) 5:1, riboflavín (vitamín B2). Zloženie obalu kapsule: organický derivát celulózy (HPMC), gellanová guma, meďnaté komplexy chlorofylov a chlorofylínov (farbivo). Protihrudkovacia látka: oxid kremičitý

 

Bylinné extrakty obsiahnuté v prípravku majú vedľa názvov napísaný pomer 3:1 a 5:1 – to je takzvaný index DER – čo znamená?

Index DER (ang. drug extract ratio) určuje počet miligramov rastlinnej suroviny použitej na získanie jedného miligramu výťažku (extraktu).

Ak kapsula obsahuje 7 miligramov extraktu z červenej repy (alebo iného rastlinného extraktu) DER 3:1, znamená to, že na získanie kapsuly bolo použitých 21 miligramov suroviny. Kapsuly z radu Medical Formula NEW majú zvýšený index DER, vďaka čomu rovnaké (alebo dokonca menšie) množstvo extraktu môže poskytnúť väčšiu dávku aktívnych látok.

 

Rimbaba obyčajná a vitamín B2 pomáhajú chrániť organizmus pred záchvatmi migrény a napomáhajú zmierniť príznaky spojené s atakmi bolesti.

 • Medzi účinnými zlúčeninami rimbaby (ang. Feverfew) sú najdôležitejšie seskviterpén laktony, najmä parthenolid, ktorý je zodpovedný za podporu profylaxie migrény; parthenolid ovplyvňuje uvoľňovanie serotonínu z neurónov, pričom pomáha nielen predchádzať záchvatom bolesti, ale tiež zmierňuje ďalšie sprievodné stavy, ako sú citlivosť na svetlo a zvuk, nevoľnosť či zvracanie.
 • Vitamín B2 má pozitívny vplyv na procesy bunkovej respirácie prebiehajúcej v mitochondriách, vďaka čomu môže byť podporou pri prevencii záchvatov migrény a prispievať k zmierneniu sprievodných symptómov.

 

Rozchodnica ružová je rastlina, ktorá podporuje pamäť a dobrú náladu. Má tiež adaptogénne účinky – v čom spočívajú?

Adaptogén je látka, ktorá zvyšuje odolnosť organizmu voči rôznym nepriaznivým faktorom, takzvaným stresorom. Adaptívny účinok rozchodnice ružovej pomáha zlepšovať odolnosť tela voči stresu, chráni nervový systém a srdce pred poškodením. Rastlina reguluje homeostázu tela, pomáha zlepšovať odolnosť voči chorobám a zlepšuje reakciu na stresové faktory (vrátane migrény), čím uľahčuje rýchly návrat do normálu po pôsobení stresorov. Rastlina vďačí za svoje zdravie prospešné vlastnosti medzi inými fenylpropanoidom (známy ako rozavín) a fenolovým kyselinám (najmä salidrozidovi). Rozchodnica má pozitívny vplyv na centrálny nervový systém, pomáha zlepšovať pamäť, reflex a koncentráciu, znižuje únavu, má tiež ochranný účinok na srdce a antioxidačné vlastnosti. Účinok suroviny na centrálny nervový systém je založený na regulácii uvoľňovania serotonínu a noradrenalínu z oblastí zodpovedných za kognitívne procesy (pamäť, učenie a koncentrácia), ako aj serotonínu a noradrenalínu v oblastiach, ktoré regulujú emocionálne napätie a náladu.

 

Patentovaná formula z plodov mangostánu a extraktu z pupalky dvojročnej a podporujú funkcie nervového systému a zmierňujú príznaky menopauzy

 • Zdraviu prospené vlastnosti plodov mangostánu závisia od obsahu koenzýmu Q10 a xantónov: alfa a gama-mangostínu a mangiferínu. Rastlina sa považuje za najbohatší zdroj antioxidantov v životnom prostredí. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov môže surovina podporovať ochranu nervových buniek pred voľnými radikálmia deštruktívnymi účinkami oxidačného stresu. Okrem toho reguluje nervové impulzy závislé od serotonínu, čo pozitívne ovplyvňuje emocionálny stav; pomáha tiež zmierňovať príznaky menopauzy.
 • Pupalka dvojročná obsahuje nenasýtené omega-6 mastné kyseliny: linoleovú a gama-linolénovú, ktoré sú stavebnými materiálmi pre membrány fosfolipidových buniek neurónov v centrálnom nervovom systéme. Vďaka tomu rastlina podporuje správne fungovanie nervových buniek, môže prispieť k zmierneniu príznakov neuropatie, predmenštruačného syndrómu a menopauzy (návaly horúčavy).

 

Čím sa líši Duolife MEDICAL FORMULA PROMIGREN® NEW?

 • Kapsuly z organických derivátov celulózy (HPMC), tiež obsahujúce deriváty chlorofylu, bez konzervačných látok, lepku a želatíny, vhodné aj pre vegánov a vegetariánov (majú tiež certifikáty košer a halal), s oneskoreným uvoľňovaním, s klinickými testami* – zlepšujú absorpciu aktívnych zlúčenín obsiahnutých vo vnútri kapsuly, čo sa premieta do zvýšenej koncentrácie účinných látok v organizme.
 • Balenie bez bisfenolu A (BPA), zlúčenine s kontroverzným účinkom na zdravie.
 • Prírodné zložky, s dodatočným prebiotickým obsahom – inulínom z koreňa čakanky obyčajnej; inulín stimuluje rast prirodzenej črevnej mikroflóry a podporuje činnosť tráviaceho traktu; má nízky glykemický index.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Kompletné zložky – so zachovaným biologickým pozadím, ktoré zlepšuje ich biologickú dostupnosť.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky, umelé plnivá a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Koncentrovaná formula – vďaka tomu pohodlné použitie doplnku – 1 až 2 krát denne.

 

Je výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProMigren® vhodný pre vegánov a vegetariánov?

 • Produkt DuoLife Medical Formula ProMigren® je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

 

Čo sú to adaptogény?

 • Adaptogény umožňujú organizmu posilniť si schopnosť prispôsobenia sa premenlivým podmienkam prostredia, prispievajú k zlepšeniu nešpecifickej imunity organizmu na stres a okrem iného chránia nervovú a obehovú sústavu, pričom uľahčujú rýchly návrat do „normy“ po ústupe stresových faktorov. 
 • Rastlina s adaptogénnymi vlastnosťami je napr. rozchodnica ružová známa aj ako arktický koreň.

info: kontakt