DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX je výživový doplnok vo forme šumivých tabliet, založený na aktívnych zložkách podporujúcich udržanie optimálnej kondície pohybového ústrojenstva, kostí, zubov, svalov, a tiež podporujúcich funkcie imunitného a nervového systému a prispievajúcich k správnemu zrážaniu krvi. Prípravok obsahuje vápnik a vitamín D3. Zloženie výrobku je dodatočne obohatené o BioPerine®* – chránený, patentovaný vzorec prírodného pôvodu s vedecky dokázanou účinnosťou zlepšujúcou vstrebávanie živín, ktoré obsahuje výživový doplnok.

Kedy používať DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX?

Udržanie optimálnej kondície pohybového ústrojenstva, kostí, zubov a svalov je výzva, ktorej čelíme každý deň. DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX je riešenie, ktoré napomáha napĺňanie vyššie uvedených potrieb a navyše podporuje funkcie imunitného a nervového systému a prispieva k správnemu zrážaniu krvi. Vďaka zloženiu s obsahom vápnika a vitamínu D3 podporuje doplnok metabolizmus vápnika v organizme a udržanie správnej hladiny vápnika a vitamínu D3 v krvi, zároveň obsah chráneného vzorca BioPerine®* napomáha zvyšovanie biologickej dostupnosti živín z výživového doplnku.

 

Výživový doplnok DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX sa používa na podporu optimálnych
funkcií organizmu v prípade:

 • ľudí, ktorí si chcú udržať správne fungovanie pohybového ústrojenstva;
 • ľudí, ktorí sa starajú o dobrú kondíciu kostí a zubov;
 • fyzicky aktívnych a športujúcich osôb;
 • žien v období menopauzy a starších osôb s cieľom podporovať ochranu kostí;
 • ľudí, ktorí si chcú udržať správne fungovanie imunitného systému;
 • ľudí, ktorí si chcú udržať správne fungovanie nervového systému;
 • ľudí, ktorí chcú napomôcť správne fungovanie srdcovo-cievneho systému;
 • ľudí, ktorí chcú podporiť správnu zrážanlivosť krvi;
 • ľudí, ktorí chcú podporiť udržanie správnej hladiny vápnika a fosforu v organizme;
 • ľudí v rekonvalescencii po zlomeninách kostí a dlhodobom znehybnení;
 • mládeže v období dospievania.

Ako funguje DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX a ako produkt používať?

DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX je výživový doplnok založený na vysokokvalitných zložkách vrátane chráneného, patentovaného vzorca prírodného pôvodu BioPerine®*, ktorý vyniká vedecky dokázanými účinkami podporujúcimi lepšie vstrebávanie živín, ktoré produkt obsahuje.

 

DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX podporuje:

 • činnosť pohybového ústrojenstva, vrátane svalov a kostí;
 • činnosť imunitného systému;
 • činnosť nervového systému;
 • správnu činnosť srdca a cievneho systému;
 • správnu zrážanlivosť krvi;
 • správne vylučovanie hormónov;
 • zdravie nechtov, vlasov a zubov.

 

DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX je vhodné kombinovať s:
ostatnými produktmi z radov DuoLife Boost Formula FIZZY EASY, DuoLife RegenOil Liquid Gold®, DuoLife Collagen, DuoLife Medical Formula ProStik®, DuoLife Medical Formula ProImmuno®, DuoLife Vita C, DuoLife My Blood Moja Krew.

 

Zložky: regulátor kyslosti: kyselina citrónová; uhličitan vápenatý; plnivo: sorbitoly; regulátor kyslosti: uhličitany sodné; arómy; protihrudkujúca látka: polyvinylpyrolidón; kyselina: kyselina jablčná; sladidlá: sukralóza, glykozidy steviolu; cholekalciferol; BioPerine®* – chránený vzorec extraktu z plodov čierneho korenia (Piper nigrum) 50:1 štandardizovaný na 95% obsah piperínu; farbivá: meďnaté komplexy
chlorofylov a chlorofylínov, riboflavín; citrónová šťava v prášku – 0,1%; ananásová šťava v prášku – 0,1%.
*BioPerine® je zložkou Sabinsu chránenou právom duševného vlastníctva (IP).

 

FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX tab

 

BioPerine®*, čiže chránený, patentovaný vzorec extraktu z plodov čierneho korenia (Piper nigrum) štandardizovaný na 95% obsahu piperínu

 

BioPerine®* je chránený vzorec rastlinného pôvodu, založený na extrakte z čierneho korenia, s veľmi vysokým, 95% obsahom aktívnej zložky – piperínu. Obsah piperínu v dennej dávky výživového doplnku DuoLife FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX je 2 mg a je to najvyššia dávka tejto zložky, ktorú je možné používať vo výživových doplnkoch v Poľsku od roku 2022.
BioPerine®* má vedecky dokázané a zdokumentované účinky podporujúce vyššiu biologickú dostupnosť živín zo stravy a výživových doplnkov1–7. Vďaka tomu sú prijaté dávky vitamínov, minerálov a mnohých iných aktívnych látok vstrebávané účinnejšie, čo poskytuje pozitívne zdravotného úžitky vyplývajúce z ich prijímania. Vďaka vzorcu BioPerine®* obsiahnutého v DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX sú živiny, vrátane vitamínov, účinnejšie vstrebávané, a to dokonca v podobe izolovaných zlúčenín, bez biologického pozadia.
Mechanizmus účinku vzorca BioPerine®* je založený na podpore procesu systémovej termogenézy (nárast metabolickej aktivity a uvoľňovania tepla), čoho dôsledkom je vyššia potreba živín a ich zvýšená biologická dostupnosť. Piperín, ktorý je zložkou vzorca, podporuje lokálne prekrvenie sliznice tráviacej sústavy, čím sa zlepšuje mikrocirkulácia v črevných klkoch a prenikanie živín črevnými stenami.
Klinický výskum potvrdil aj bezpečnosť používania látky. Piperín obsiahnutý v BioPerine®* účinkuje najefektívnejšie, keď sa prijíma spolu (v tom istom čase) so živinami, avšak má iba neveľký vplyv na dostupnosť aktívnych zložiek užitých po časovom odstupe. Preto tiež nemení prijímanie a biologickú dostupnosť liekov, pokiaľ je zachovaný správny časový odstup. Piperín navyše preukazuje ochranné účinky voči bunkám (antioxidačné) a účinky podporujúce minimalizáciu oxidačného stresu a zápalových procesov.

Vápnik

Vápnik je minerál, ktorý patrí medzi makroprvky a odohráva významnú úlohu pri mnohých fyziologických procesoch. Je stavebným prvkom celej kostry, kostí, zubov, ciev, vlasov a nechtov. Celkový obsah vápnika v organizme dospelého človeka je približne 1200 g, z čoho takmer 99% sa nachádza v kostiach, zvyšok je prítomný v krvi a telesných tekutinách. Denná potreba vápnika pri dospelých osobách je približne 1000 mg/deň. Vyššia spotreba sa odporúča mládeži v období dospievania, ženám v období menopauzy a starším osobám. Nedostatok vápnika v organizme spôsobuje jeho uvoľňovanie z kostí, čo vedie k ich odvápneniu a rednutiu, kvôli čomu krehnú a sú viac náchylné na zlomeniny13. Vápnik má účasť na uvoľňovaní neurotransmiterov, vplýva na efektívnu komunikáciu medzi nervovými bunkami a znižuje citlivosť a dráždivosť nervov. Navyše je nevyhnutný pre udržanie napätia a excitability nervového svalstva a uvoľňovanie kŕčov svalstva, vrátane srdcového svalu. Vápnik má významný vplyv na proces správneho zrážania krvi a hormonálnej regulácie.

Vitamín D3

Vitamín D3 má široké pozitívne zdravotné účinky na ľudský organizmus. Vitamín D3 zodpovedá za reguláciu mechanizmu vápnika a fosforu v organizme, podporuje mineralizáciu kostného tkaniva a zubov, zvyšuje vstrebávanie vápnika a fosforečnanov v obličkách, podporuje udržanie správnej hladiny vápnika v krvi. Okrem toho napomáha správnu funkciu imunitného systému, svalov, srdcovo-cievneho a nervového systému.
Vitamín D3 sa syntetizuje v pokožke pod vplyvom slnečného žiarenia, výlučne v podmienkach, v ktorých je potrebný. Ľudia, ktorí sú málo vystavení slnku a sú náchylní na infekcie, starší ľudia a ženy po menopauze môžu potrebovať doplnok vitamínu D3 počas celého roka.

Čo odlišuje DuoLife Boost Formula FIZZY EASY Ca + D3 COMPLEX?

 • Komplexné zloženie napomáhajúce optimálnu funkciu pohybového ústrojenstva, imunitného, nervového a srdcovocievneho systému a zdravie zubov.
 • Obsahuje „booster” absorpcie – výživový doplnok vo svojom zložení obsahuje BioPerine®* – chránený, patentovaný vzorec rastlinného pôvodu s vedecky dokázanými účinkami zlepšujúcimi vstrebávanie živín, ktoré výživový doplnok obsahuje.
 • Synergia pôsobenia všetkých zložiek.
 • Doplnkovými látkami sú len tie, ktoré sú technologicky nevyhnutné.
 • Iba prírodné farbivá.
 • Pohodlná forma používania – šumivé tabletky určené na prípravu osviežujúceho nápoja s ovocnou príchuťou (citrónovo-ananásová príchuť).
 • Produkt NEOBSAHUJE laktózu a je bezGMO.
 • Produkt NEOBSAHUJE lepok – je vhodný pre osoby s netoleranciou lepku.
 • Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

info: kontakt