ProRleaxin

DuoLife MEDICAL FORMULA PRORELAXIN® NEW je výživový doplnok, ktorý napomáha upokojeniu, relaxácii a ukľudneniu nervov, podporuje dobrý spánok v noci a optimálnu emočnú rovnováhu počas dňa. Kompozícia prírodných ingrediencií, vrátane patentovanej formuly z plodov citrónovníka pomarančového, je obsiahnutá v inovatívnych kapsulách s oneskoreným uvoľňovaním, ktoré zlepšujú absorpciu aktívnych látok.

DuoLife MEDICAL FORMULA PRORELAXIN® NEWobsahuje rastlinné extrakty, spirulinu a L-tryptofán. Prípravok je cenným zdrojom aktívnych látok, prispieva k správnej mozgovej činnosti a udržuje duševnú kondíciu, čím prispieva k ochrane organizmu pred záchvatmi migrény a podporuje ho v prípade zhoršenia nálady.

 

K poruchám nervového systému v súčasnosti prispieva intenzívny život, neustále náhlenie, stres, nedostatočný spánok a syndróm vyhorenia. Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie trpí depresiou vyše 300 miliónov ľudí, zmeny nálady postihujú ešte viac ľudí. Zdravý, aktívny životný štýl a vyvážená strava prispievajú k udržiavaniu dobrého stavu nervového systému, čo sa prejavuje emočnou rovnováhou, žiadnymi problémami so spánkom a dobrou náladou. Správna suplementácia môže podporovať činnosť nervového systému v stresových situáciách.

DuoLife MEDICAL FORMULA PRORELAXIN® NEW bude vhodný ako doplnkový prípravok v prípade:

 • ľudí, ktorí si chcú udržiavať optimálnu emočnú rovnováhu
 • ľudí vystavených stresu, na dočasné použitie ale aj na dlhodobé
 • ľudí, ktorí majú problém so spánkom a zaspávaním
 • ľudí zápasiacich s výkyvmi nálady a/alebo nadmernou nervozitou, napätím a úzkosťou
 • žien po menopauze, pričom pomáha zmierňovať príznaky (zmeny nálady, nervozita, návaly horúčavy)
 • žien sťažujúcich sa na ťažkosti súvisiace s predmenštruačným syndrómom (PMS)

 

DuoLife MEDICAL FORMULA PRORELAXIN® NEW podporuje:

 • emočnú rovnováhu
 • produkciu serotonínu a melatonínu
 • impulzné vodivé procesy medzi neurónmi
 • optimálny spánok a upokojenie organizmu
 • relaxáciu organizmu a pomáha zvyšovať jeho odolnosť voči stresu
 • funkcie imunitného systému
 • sexuálne funkcie a plodnosť
 • antioxidačné mechanizmy
 • funkcie fyziologickej črevnej mikroflóry

 

 

prorelaxin tabulka

Zložky: inulínu z čakanky koreňovej cesta (FOS), proprietárny vzorec ProRelaxin® z čínskeho pomaranča (Citrus sinensis), chmeľové šišky (Humulus lupulus), listy z práškovitého citróna (Melissa officinalis), kvety levandule (Lavandula angustifolia) extrakt zo šafránového kvetu (Crocus sativus) 5: 1, L-tryptofán, extrakt z koreňa maca (Lepidium meyenii) 4: 1, spirulina. Zložky povlaku: organický derivát celulózy (HPMC), gellanová guma, komplexy medi s chlorofylmi a chlorofylínmi (farbivo). Protispekavé činidlo: oxid kremičitý.

 

Bylinné extrakty obsiahnuté v prípravku majú vedľa názvov napísanýpomer 5:1 a 4:1 – to je takzvaný index DER – čo znamená?

Index DER (ang. drug extract ratio) určuje počet miligramov rastlinnej suroviny použitej na získanie jedného miligramu výťažku (extraktu).

Ak kapsula obsahuje 25 miligramov extraktu z kvetov levandule (alebo iného extraktu) DER 5:1, znamená to, že na získanie kapsuly bolo použitých 125 miligramov suroviny.

Kapsuly z radu Medical Formula NEW majú zvýšený index DER, vďaka čomu rovnaké (alebo dokonca menšie) množstvo extraktu môže poskytnúť väčšiu dávku aktívnych látok.

 

Chmeľové šišky a listy z medovky obsahujú zdraviu prospešné éterické oleje a flavonoidy, ktoré na základe synergie podporujú svoje pôsobenie.

 • Chmeľové šišky sa používajú ako pomocná látka pri stavoch napätia, úzkosti a ťažkostí zaspávania; môžu byť použité ako podporné prostriedky pri menopauze, ktorá je spojená s mnohými chorobami vrátane emocionálnych, ktoré znižujú kvalitu života. Chmeľ tiež zmierňuje návaly horúčavy počas menopauzy1.
 • Medovka má tiež upokojujúce vlastnosti, uľahčuje zaspávanie, zmierňuje úzkosť a reguluje náladu, vďaka čomu sa používa ako pomocný prostriedok pri stavoch vzrušenia, úzkosti, nespavosti a súvisiacich srdcových arytmií a porúch zažívacieho traktu. Osvedčí sa tiež pri zmierňovaní emocionálneho nepohodlia spojeného s predmenštruačným syndrómom (PMS). Flavonoidy prítomné v surovine majú antioxidačné účinky. 

 

Patentovaná formula z citrónovníka pomarančového podporuje funkcie nervového systému.

Citrónovník pomarančový (tiež nazývaný sladký pomaranč) obsahuje mnoho účinných látok vrátane antioxidačných flavonoidov, nenasýtených mastných kyselín a limonénu prítomných v éterickom oleji, ktoré vykazujú upokojujúce vlastnosti, a ktoré znižujú úzkosť a emocionálne napätie. Flavonoidy chránia nervové bunky
pred deštruktívnymi účinkami oxidačného stresu, pomáhajú udržiavať optimálne funkcie nervového systému
a prispievajú k prevencii neurodegeneratívnych ochorení. 

 

 

Aké účinky má šafran obsiahnutý v prípravku?

Šafran je známy ako zdraviu prospešná rastlina a korenina už tisíce rokov; za biologické účinky tejto suroviny sú zodpovedné najmä glykozidy: krocetín, crocin a safranal. Rastlina má zdokumentované účinky podporujúce dobrú náladu založenú na zlepšení komunikácie medzi neurónmi v dôsledku zvýšenia množstva noradrenalínu a serotonínu v centrálnom nervovom systéme. Okrem toho pomáha znižovať úzkosť a zlepšuje kvalitu spánku. Šafran môže tiež prispievať k zmierneniu predmenštruačného napätia (PMS) a podporovať plodnosť mužov zlepšením stavu spermií.

 

Čo je to spirulina?

Spirulina je typ siníc (cyanobaktérií); má hodnotné výživové vlastnosti (klasifikuje sa ako nutraceutikum) vďaka obsahu vitamínov, minerálov a celého radu aminokyselín, ako aj nenasýtených mastných kyselín, karotenoidov a chlorofylu. K zdraviu prospešným vlastnostiam spiruliny patrí aj antioxidačné pôsobenie – ochrana neurónov a podpora prevencie neurodegeneratívnych chorôb; okrem toho ochranné, detoxikačné pôsobenie a účinky proti starnutiu pečene.

 

L-tryptofán je nevyhnutnou živinou našej stravy. Prečo ho tak potrebujeme?

L-tryptofán je aminokyselina rastlinného pôvodu, ktorú ľudský organizmus nemôže syntetizovať a musí byť podávaná s jedlom. Táto aminokyselina má významný vplyv na udržanie normálnych hladín serotonínu a melatonínu v centrálnom nervovom systéme. Serotonín ovplyvňuje správnu komunikáciu medzi neurónmi v oblastiach mozgu zodpovedných za emočné procesy; jeho nedostatok môže viesť k horšej nálade. Melatonín zasa reguluje cirkadiánne rytmy spánku a bdelosti; ukázalo sa, že zvýšený príjem L-tryptofánu spolu s jedlom môže prispieť k zlepšeniu kvality a dĺžky spánku.

 

Výťažky z kvetov levandule a koreňa žeruchy podporujú pôsobenie ostatných zložiek výživového doplnku.

 • Levanduľové kvety sa používajú ako pomocná látka pri stavoch nadmernej nervozity, znepokojenia, nespavosti a emocionálnych gastrointestinálnych porúch. Účinok levandule na podporu zdravia je spojený s obsahom éterického oleja.
 • Maca, alebo žerucha, je peruánska rastlina so špeciálnymi zdraviu prospešnými vlastnosťami, ktoré sú spôsobené prítomnosťou veľkého počtu bioaktívnych látok. Rastlina podporuje antioxidačné procesy, pomáha chrániť neuróny pred nepriaznivými účinkami voľných kyslíkových radikálov. Pomáha tiež udržiavať optimálnu pamäť, má pozitívny vplyv na sexuálne funkcie a náladu a zmierňuje aj perimenopauzálne príznaky.

 

Čím sa líši Duolife MEDICAL FORMULA PRORELAXIN® NEW?

 • Kapsuly z organických derivátov celulózy (HPMC), tiež obsahujúce deriváty chlorofylu, bez konzervačných látok, lepku a želatíny, vhodné aj pre vegánov a vegetariánov (majú tiež certifikáty košer a halal), s oneskoreným uvoľňovaním, s klinickými testami* – zlepšujú absorpciu aktívnych zlúčenín obsiahnutých vo vnútri kapsuly, čo sa premieta do zvýšenej koncentrácie účinných látok v organizme.nych w organizmie.
 • Balenie bez bisfenolu A (BPA), zlúčeniny s kontroverzným účinkom na zdravie.
 • Prírodné zložky, s dodatočným prebiotickým obsahom – inulínom z koreňa čakanky obyčajnej; inulín stimuluje rast prirodzenej črevnej mikroflóry a podporuje činnosť tráviaceho traktu; má nízky glykemický index.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Kompletné zložky – so zachovaným biologickým pozadím, ktoré zlepšuje ich biologickú dostupnosť.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky, umelé plnivá a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Koncentrovaná formula – vďaka tomu pohodlné použitie doplnku – 1 až 2 krát denne.

 

Je výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProRelaxin® vhodný pre vegánov a vegetariánov?

 • Produkt DuoLife Medical Formula ProRelaxin® je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Mám chronické ochorenie a užívam lieky. Môžem v takom prípade používať výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProRelaxin®?

 • V prípade chronického ochorenia a/alebo chronického užívania liekov odporúčame, aby ste rozhodnutie užívať výživové doplnky konzultovali so svojím lekárom.

Užívam lieky na zlepšenie nálady alebo na upokojenie. Nahrádza výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProRelaxin® lieky predpísané lekárom?

 • Výživový doplnok DuoLife Medical Formula ProRelaxin® nenahrádza liečbu, ktorú naordinoval lekár. Rovnako sami žiadnym spôsobom neupravujte farmakologickú liečbu. Používanie výživových doplnkov môže podporovať liečbu, no v takom prípade odporúčame, aby ste používanie produktu konzultovali s vaším lekárom. 

Čo je to L-tryptofán?

 • L-tryptofán je exogénna aminokyselina rastlinného pôvodu. Ľudský organizmus tieto exogénne aminokyseliny nesyntetizuje, pričom musia mu byť poskytnuté spolu so stravou. Zvýšený prísun L-tryptofánu spolu so stravou môže zlepšiť kvalitu a dĺžku spánku, stimulovať správne emočné procesy a funkcie, a tiež pomôcť udržať správnu hladinu serotonínu, melatonínu a vitamínov PP a B6.

info: kontakt

 

Výsledky