Regen Oil

DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD® je 100 % prírodný výživový doplnok založený na základe 13 nerafinovaných, za studena lisovaných rastlinných olejoch, ktoré sú zdrojom esenciálnych nenasýtených mastných kyselín. Prípravok je obohatený o prírodné vitamíny K2 MK7 s natto a D3 získaným z lišajníka, ktorý je tiež vhodný pre vegánov a vegetariánov.

„Zlatý pomer” mastných kyselín omega-3 a omega-6, ktorý je navyše chránený antioxidantmi obsiahnutými v nespracovaných olejoch a rastlinných extraktoch. Produkt sa odporúča na udržanie dobrého zdravia kostí, podporu funkcií imunitného systému, kardiovaskulárneho systému, mozgu a očí.

 

Tuky konzumované človekom sú dôležitým zdrojom energie pre zdravý organizmus. Aby ste si však užili dlhý čas dobrý zdravotný stav a pohodu, vaša denná strava by mala obsahovať najmä viac nenasýtených mastných kyselín s cennými zdraviu prospešnými vlastnosťami. Spomedzi nenasýtených kyselín by sa mala venovať oso-bitná pozornosť esenciálnym nenasýteným mastným kyselinám (EFA), ktoré ľudské telo nedokáže syntetizovať, a ktoré zabezpečujú optimálne fungovanie mnohých orgánov a mali by sa jednoznačne nachádzať v zdravej výžive každého z nás. Z tohto dôvodu sa EFA nazývajú aj vitamínom F, pretože rovnako ako akýkoľvek iný vi-tamín, musia byť človeku dodávané s jedlom.

Existujú dve rodiny kyselín EFA: omega-3 so širokým zdraviu prospešným pôsobením a omega-6, ktoré tiež plnia dôležité funkcie v tele, ale ktorých príjem si musí udržiavať primerané proporcie k omega-3. Podľa od-porúčaní by pomer omega-6 k omega-3 nemal byť vyšší ako 5:1; a v súčastnosti priemerný Európan spotrebúva pomer 20:1. Na udržanie správneho príjmu omega-3 verzus omega-6 sa oplatí používať DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD®, pretože tento prípravok bol navrhnutý tak, aby udržiaval odporúčaný „zlatý pomer” EFA.

Suplementácia sa odporúča aj pre ľudí, ktorí môžu byť kvôli svojmu stravovaniu, veku, dobe života alebo ročnému obdobiu vystavení nedostatkom vitamínu K2 MK7 a D3.

Prípravok bude vhodný ako pomocný prostriedok pre:

 • ľudí, ktorí si chcú zachovať správne fungovanie imunitného systému
 • ľudí, ktorí sa starajú o zdravie kostí;
 • ženy po menopauze a staršie osoby na podporu ochrany oslabených kostí a kĺbov a funkcií kardiovaskulárneho systému;
 • ľudí, ktorí intenzívne pracujú mentálne a fyzicky;
 • rekonvalescentov po zlomeninách kostí.

 

DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD® podporuje:

 • antioxidačné mechanizmy;
 • funkcie imunitného systému;
 • činnosť osteoartikulárneho systému, svalové funkcie;
 • činnosť kardiovaskulárneho systému;
 • mozgovú činnosť – pamäťové funkcie a koncentráciu;
 • absorpciu vitamínov rozpustných v tukoch: A, D, E, K

 

Zloženie: slnečnicový olej, ľanový olej, kukuričný olej, slnečnicový olej s extraktom z plodov rakytníka, konopný olej, olej z vlašských orechov, slnečnicový olej s extraktom zo šípky, olej z pšeničných klíčkov, olej z hroznových semienok, olej zo sezamových semien, olej zo semien pestreca mariánskeho, olej z makadamových orechov, olej z cédrových orieškov, prírodný vitamín K2 MK7 (menachinón) pochá-dzajúci z extraktu z natto, prírodný vitamín D3 (cholekalciferol) pochádzajúci z lišajníkov, prírodný vi-tamín E (d-alfa-tokoferol) pochádzajúci zo slnečnicového oleja, antioxidant – zmes tokoferolov zo sl-nečnicového oleja

Obsahuje až 13 nerafinovaných rastlinných olejov lisovaných za studena!

Surovinou na výrobu lisovaných olejov za studena sú semená a plody olejnatých rastlín, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom tuku. Rastlinné oleje sú dôležitým zdrojom EFA zo skupiny omega-3 a omega-6. Kvalitatív-ne zloženie a proporcie prípravku boli vyvinuté takým spôsobom, že pomer omega-3 k omega-6 je prospešný („zlatý pomer”). Je v rozsahu od 1:1 do 1:5, čo je v súlade s odporúčaniami a zaručuje priaznivé pôsobenie olejov obsiahnutých v prípravku.

Zdraviu prospešné vlastnosti kyselín omega-3:

 • prispievajú k udržaniu priaznivej hladiny cholesterolu v krvi;
 • podporujú správne fungovanie krvných ciev, pomáhajú chrániť pred aterosklerózou, hypertenziou, ischemickou chorobou srdca a koronárnou chorobou srdca;
 • podporujú antikoagulačné procesy;
 • podporujú normálne funkcie pokožky;
 • prispievajú k prevencii cukrovky typu II, obezity a osteoporózy;podporujú činnosť imunitného systému;
 • majú pozitívny vplyv na mozgovú činnosť a sietnicu oka.

Mastné kyseliny omega-6, pokiaľ sa konzumujú v správnom pomere voči kyselinám omega 3, sú tiež cenné pre organizmus: pomáhajú posilňovať kožnú bariéru, zabraňujú nadmernej transepidermálnej strate vody, podporujú ochranu pokožky pred infekciami, zrak a mozgovú činnosť.

Prečo sú nerafinované oleje lepšie ako rafinované oleje?

Nerafinované oleje patria medzi nespracované produkty, lisované pri nízkej teplote (za studena), vďaka čomu si zachovávajú EFA a ďalšie bioaktívne zložky (vrátane antioxidantov), ktoré sa v prípade rafinovaných olejov čiastočne ničia alebo odstraňujú počas procesu rafinácie. Antioxidačné zlúčeniny obsiahnuté v nerafinovaných olejoch chránia mastné kyseliny proti oxidácii: nepriaznivým procesom, ktorý významne znižuje zdravotný účinok a výživovú hodnotu EFA7 . Tento účinok podporujú obsiahnuté v DuoLife RegenOil Liquid Gold® rastlinné extrakty z plodov rakytníka a šípkovej ruže a prírodné tokoferoly (vrátane vitamínu E). Vďaka antioxidantom sa nerafinované oleje používané na vývoj prípravku vyznačujú vysokou oxidačnou stabilitou.

Pôsobenie EFA je podporované vitamínom K2 MK7 získaným z extraktu z natty.

Vitamín K2 MK7 sa získava pri procese fermentácie sójových bôbov pod vplyvom baktérií Bacillus subtilis Natto. Fermentované sójové bôby (nazývané natto) sa oveľa ľahšie vstrebávajú do tela a bežne sa používajú v japonskej kuchyni. Vitamín K2 MK7 podporuje správne zrážanie krvi, prevenciu osteoporózy a kardiovaskulárnych ochorení. Ukázalo sa, že K2 je nevyhnutný v biosyntéze osteokalcínu – proteínu zodpovedného za viazanie vápnika v kostiach; nedostatok vitamínu K2 v krvi prispieva k rozvoju osteoporózy. K2 MK7 tiež pomáha predchádzať ukladaniu vápnika v krvných cievach. V roku 2004 boli zverejnené výsledky tzv. Rotterdamských štúdií, do ktorých bolo zapojených takmer 8 000 ľudí, čo dokazuje, že vitamín K2 (ale nie K1!) prispieva k ochrane ciev pred kalcifikáciou a podporuje prevenciu koronárnej choroby.

Vitamín D3 dopĺňa pôsobenie vitamínu K2 MK7 pre ešte lepší stav kostí.

Vitamín D3 (cholekalciferol) obsiahnutý v prípravku pochádza z lišajníka; lišajníky sú symbiotické organizmy – sú spojením húb a rias. Obsah vitamínu D3 v lišajníku je obzvlášť cenný vzhľadom na skutočnosť, že najbežnejším zdrojom tejto formy vitamínu D sú ryby a rybie oleje, zatiaľ čo rastliny a huby dodávajú hlavne vitamín D2
(ergokalciferol), ktorý je pre ľudí menej účinný. Z tohto dôvodu je DuoLife RegenOil Liquid Gold® vhodný aj pre vegánov a vegetariánov, ktorým tiež poskytuje optimálny prísun vitamínu D3.

Vitamín D3 má viacsmerné zdraviu prospešné účinky – ovplyvňuje kosti, svaly, obličky, črevá, srdce, krvné cievy, mozog, nadobličky a hypofýzu. Tento vitamín je kľúčovou látkou zodpovednou za reguláciu správnej hladiny vápnika a fosforu v tele; tiež významne ovplyvňuje blaho kostrového systému a podporuje imunitné procesy. Nedostatok vitamínu D bezpochyby zvyšuje riziko osteoporózy a vedie k oslabeniu kostí; nedostatok vitamínu D3 je tiež spojený so zvýšeným rizikom hypertenzie, autoimunitnými chorobami (vrátane astmy, reumatoidnej artritídy), cukrovkou, rakovinou a srdcovými chorobami.

Človek môže syntetizovať vitamín D3, tak prečo potrebuje suplementáciu?

Vitamín D3 sa v pokožke syntetizuje z provitamínu D3 pod vplyvom slnečného žiarenia (UVB žiarenie) iba keď je potrebný; organizmus neuchováva syntetizovaný vitamín D3. V zime je prísun slnečného svetla obmedzený (krátky čas expozície, zakryté telo), a preto sa syntéza vitamínu D3 v pokožke znižuje a môže sa vyskytnúť jej nedostatok (telo nemá vlastné rezervy). Počas tohto obdobia sa odporúča jeho suplementácia. Ľudia, ktorí sú málo vystavení slnku, sú náchylní na infekcie, starší ľudia a ženy po menopauze môžu potrebovať doplnok vitamínu D3 počas celého roka.

Čím sa líši DuoLife REGENOIL LIQUID GOLD®?

 • „Zlatý pomer” nenasýtených mastných kyselín omega 6 k omega 3, ktorý podmieňuje optimálne zdraviu prospešné pôsobenie.
 • Tekutá forma prípravku so zachovaným bio-logickým pozadím zložiek uľahčujúca uvoľňovanie účinných látok a ich absorpciu do krvného riečišťa, zvýšená ab-sorpcia sa premieta do účinnejšej distribúcie na miesto pôsobenia (priaznivý účinok na procesy LADME*).
 • Prípravok konzervovaný metódou IHHP™ by DuoLife – (Innovation High Hydrostatic Process™ by DuoLife) je založená na koncepcii „minimálneho spracovania”. Výhodou metódy je vysoká zdravotná kvalita a trvanlivosť, ako aj zachovanie prírodných výživových a zmyslových vlastností v porovnaní s výrobkami konzervovanými klasickými metódami. Použitý technologický proces sa vykonáva pri nízkej teplote (kvôli ochrane aktívnych zložiek) a je založený na zásade synergie pôsobenia mnohých fixačných činidiel, čo umožňuje udržiavať najvyššiu kvalitu produktu bez použitia konzervačných látok.
 • 100 % prírodné zložky a 100 % ich obsahu v prípravku; vrátane nerafinovaných, za studena lisovaných olejov a prírodných vitamínov K2 MK7 a D3; vitamín D3 získaný z lišajníka, vďaka čomu je produkt vhodný aj pre vegánov a vegetariánov.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín/húb.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Špeciálna fľaša zo skla určená na farmaceu-tické účely – tmavé sklo chráni pred svetlom a zmenami teploty, je odolné voči uvoľňovaniu rozpustných minerálnych látok z vnútorného povrchu.
 • Koncentrovaná homogénna formula – zmes až 13 rastlinných olejov – pohodlné používanie: iba raz denne.

 

Obsahuje výživový doplnok DuoLife RegenOil Liquid Gold™ gluten?

 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok- je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.

Môžem dennú dávku (5 m) výživového doplnku RegenOil Liquid Gold™ pridať do môjho jedla, napr. šalátu?

 • Produkt sa môže konzumovať vo forme prídavku k jedlu. Pamätajte však, že potraviny, s ktorými je výrobok kombinovaný, by mali byť udržiavané v chlade.

Aký pomer kyselín Omega 3 a Omega 6 nájdete v DuoLife RegenOil Liquid Gold™?

 • Kvalitatívne zloženie a proporcie prípravku boli vyvinuté takým spôsobom, aby pomer omega-3 k omega-6 bol prospešný („zlatý pomer”), a teda aby bol 1:1 až 1:5.

Obsahuje výživový doplnok DuoLife RegenOil Liquid Gold™ polyfenoly?

 • Nerafinované oleje používané v našom produkte RegenOil Liquid Gold patria k nespracovaným produktom lisovaným pri nízkej teplote (za studena), vďaka čomu si zachovávajú tak nenasýtené mastné kyseliny, ako aj ďalšie bioaktívne zložky (ako sú polyfenoly, tokoferoly, fytosteroly, karotenoidy a skvalén), ktoré sa v prípade rafinovaných olejov čiastočne zničia alebo odstránia počas procesu rafinácie.

info: kontakt

 

Výsledky