Natural kids – SunVital

DuoLife NATURAL KIDS FORMULA SUNVITAL®je 100 % prírodný doplnok výživy, pripravený na báze prírodných vitamínov, minerálov a antioxidantov z rastlinných surovín, s dodatkom organického zinku, podporuje správnu činnosť imunitného systému a dýchacích ciest mladého organizmu. Štandardizované rastlinné zložky najvyššej kvality a vyhradená formula z ekologických kvasníc podporuje aktivizáciu imunitného mechanizmu pri prebiehajúcej infekcii, ale aj v čase zväčšenej náchylnosti organizmu na choroby.

Imunitný systém dieťaťa sa intenzívne vyvíja a pracuje, pričom sa učí ako sa vysporiadať s bežnými patogénmi. To žiaľ znamená, že naše deti zvyčajne ochorejú častejšie ako dospelí, ktorých „pamäť” imunitného systému je už dobre vyvinutá a umožňuje im rýchlo a účinne bojovať proti tejto hrozbe. Vhodná strava má obrovský vplyv na optimálne fungovanie dýchacích ciest a imunitný systém dieťaťa, avšak v prípade zvýšenej náchylnosti na infekcie spojené napríklad s jesennou a zimnou sezónou alebo s intenzívnym športom sa môže ako prospešná ukázať dodatočná suplementácia.

Použitie prípravku sa odporúča aj na pomoc mladému organizmu v boji proti už existujúcim vírusovým a bakteriálnym infekciám horných a dolných dýchacích ciest, ako aj u detí, u ktorých sa tieto infekcie často opakujú.

 

Rastlinné ingrediencie obsiahnuté v SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA poskytujú deťom prírodné vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré často dopĺňajú obmedzený jedálny lístok našich detí. Suplementácia podporuje činnosť imunitného systému a dýchacích ciest, pomáha udržiavať správnu funkciu črevnej bakteriálnej mikroflóry a podporuje antioxidačné procesy. Výsledkom je, že pomáha znižovať riziko infekcie u dieťaťa a počas choroby podporuje zmiernenie príznakov, čo uľahčuje priebeh ochorenia.  

 

Zloženie: zahustená šťava z plodov červeného hrozna, zahustená šťava z plodov ostružiny, extrakt z plodov bazy čiernej (Sambucus nigra) so štandardizovaným obsahom polyfenolov (v tom antokyanidínov) 10:1, šťava z plodov šípovej ruže, med, extrakt z plodov aceroly (Malpighia glabra) so štandardizovaným obsahom vitamínu C 50:1, SunVital® (patentovaná receptúra získaná s inaktivovaných buniek kvasiniek Saccharomyces cerevisiae)/ organicky viazaný zinok), extrakt z koreňa pelargónie
(Pelargonium sidoides) 4:1, extrakt zo semien tekvice obyčajnej (Cucuebita pepo) 4:1, extrakt z cesnaku (Allium sativum) 4:1, extrakt z listov Andrographis paniculata 4:1.

Viete, že plody aceroly a šípkovej ruže obsahujú až niekoľkokrát viac vitamínu C ako citróny a pomaranče?

Šípková ruža je ovocie s nadpriemerným obsahom vitamínu C; 100 g čerstvého ovocia ho poskytuje až 680 – 1200 mg. Na porovnanie citróny a pomaranče obsahujú iba 50 – 60 mg vitamínu C v 100 g ovocia.

Vitamín C je okrem iného potrebný pre správne fungovanie imunitného systému, môže prispieť k skráteniu trvania infekcie a k zmierneniu jej priebehu. Je to tiež silný antioxidant (chráni bunky pred voľnými kyslíkovými radikálmi a oxidačným stresom).

Prírodný vitamín C nachádzajúci sa v šípkach je dokonale absorbovaný ľudským organi-zmom a je 3 až 5 krát aktívnejší ako jeho syntetický ekvivalent. Je tiež efektívnejší, pretože rýchlejšie dosahuje a udržuje potrebnú koncentráciu v tele. V prírodnom prostredí sa vitamín C vyskytuje s „biologickým pozadím”, ktoré má stabilizačný a synergický účinok.

Plody aceroly obsahujú ešte vyššiu dávku vitamínu C; 100 g čerstvého ovocia ho obsahuje až 1 000 – 4500 mg! Acerola navyše obsahuje mnoho ďalších zlúčenín s antioxidačnými vlastnosťami (antokyány, karotenoidy), zachytáva voľné radikály, chráni bunky imunitného systému a podporuje obranné funkcie organizmu.

Šťavy z červeného hrozna a ostružiny, extrakt z bazy čiernej a med sú poklad-nicou zdravých polyfenolických antioxidantov.

Antioxidačné zlúčeniny (antokyány, resveratrol) obsiahnuté v červenom hrozne majú vplyv na celkovú imunitu organizmu a pomáhajú chrániť pred infekciami a zápalmi. Majú tiež priamy ochranný účinok na bunky imunitného systému a chránia ich pred ničivými účinkami voľných radikálov a oxidačného stresu. Okrem toho tiež podporujú čistiace procesy organizmu, viažu toxické prvky, ako je olovo, a pomáhajú ich odstraňovať z tela.

Ostružiny sú zdrojom polyfenolových antioxidantov, najmä antokyanov a flavonolov, ktoré odstraňujú voľné radikály a majú chelatačný učinok na kovy. Preto môžu podporovať telo v boji proti zápalom a infekciám, pomáhajú tiež pri fungovaní imunitného systému a detoxikačných procesoch6. Šťava z ostružín tiež pod-poruje fungovanie dýchacích ciest, v prípade infekcií a problémov s vykašliavaním, černice tiež upokojujú podráždenie hrdla a hlasiviek.

Polyfenoly (antokyány/antokyanidíny), ktoré sú obsiahnuté v plodoch bazy čiernej, majú diaforické, diuretické, vykašliavacie, antivírusové a antibakteriálne, ako aj imunostimulačné, antioxidačné a detoxikačné účinky. Podporujú organizmus v boji proti infekciám, najmä vírusovým a zápalom.

Baza podporuje tiež funkcie dýchacích ciest, upokojuje podráždenie hrdla, hrtana a hlasiviek, ako aj príznaky prechladnutia, kašľa a chrapľavosti.

Med poskytuje hodnotné energetické, stavebné a regulujúce zložky, zlepšuje kondíciu organizmu. Pridanie medu zlepšuje vstrebávanie minerálov a vitamínov obsiahnutých v produkte. Med má mnoho zdravotne prospešných účinkov vrátane silnej antioxidačnej aktivity, antimikrobiálnych vlastností a diaforického účin-ku, podporuje boj proti zvýšenej telesnej teplote, upokojuje kašeľ a uľahčuje odkašliavanie.

 

Čo obsahuje a ako pôsobí patentovaná receptúra SunVital®?

Formula obsiahnutá v prípravku so zvýšeným a štandardizovaným obsahom prírodného organického zinku sa získava fermentáciou a potom inaktiváciou špeciálnych kvasiniek Saccharomyces cerevisiae. Kvasinky – prírodný zdroj mnohých vitamínov a minerálov, sú pestované a dodatočne vyživované a následne spracované a sušené v miernych podmienkach, čo umožňuje interakciu konzervovaných vitamínov a minerálov s prírodnou kvasinkovou matricou, ktorá im predstavuje „biologické pozadie” a zaručuje ich trvanlivosť a kvalitu. Získaný konečný produkt obsahuje komplex prírodných, dokonale vstrebateľných živín so špecifickým štandardizovaným množstvom organického zinku.

 

Muškát, tekvicové semená, cesnak a právenka latnatá sú rastliny so zdoku-mentovanou antimikrobiálnou aktivitou.

Muškát má antivírusové a antibakteriálne účinky, a to aj proti „detským” bakteriálnym kmeňom; má účinky potvrdené klinickými štúdiámi podporujúce liečbu bronchiálnych a krčných infekcií, bakteriálnych a vírusových zápalov nosových dutín a nosovej sliznice, prechladnutia; prispieva k skráteniu trvania infekcie a k zmierneniu jej príznakov. Surovina má tiež imunostimulačný účinok, podporuje tiež odolnosť organizmu voči infekciám u ľudí, ktorí intenzívne športujú.

Tekvicové semená obsahujú olej s antioxidačnými vlastnosťami – chránia bunky pred ničivými účinkami voľných kyslíkových radikálov; okrem toho môže surovina prispievať k zmierneniu zápalov a boju proti baktériám, ktoré spôsobujú infekcie dýchacích ciest.

Cesnak je zdrojom antioxidačných zlúčenín, obsahuje tiež vitamíny (C a skupinu vitamínov B), minerály (fosfor a draslík), deriváty síry (medzi nimi alicín s baktericídnym pôsobením). Rastlina je tiež zdrojom inulínu – poly-sacharidu s prebiotickými vlastnosťami, ktoré stimulujú rast črevnej mikroflóry. K dnešnému dňu boli uverejnené stovky vedeckých prác o zdravotných účinkoch cesnaku. Má antioxidačné, antimikrobiálne (proti vírusom, plesniam a baktériám), hepatoprotektívne účinky, podporuje funkcie imunitného systému; cesnak má tiež imunostimulačné účinky, vďaka čomu sa používa ako pomocná látka pri prevencii chrípky a prechladnutiu24,25. Rastlina má synergické účinky s antibiotikami, čo podporuje ich antibakteriálnu aktivitu.

Právenka latnatá sa používa ako doplnok pri liečbe chrípky, prechladnutia, faryngitídy a iných respiračných infekcií vzhľadom na antibakteriálne aj antivírusové vlastnosti. Okrem toho má imunostimulačné, detoxikačné, hepatoprotektívne účinky, podporuje boj tela proti zápalom a zvýšenej telesnej teplote. 

 

Čím sa líši DuoLife SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA?

 • Tekutá forma prípravku so zachovaným biologickým pozadím zložiek, uľahčujúca uvoľňovanie účinných látok a ich absorpciu do krvného riečišťa, zvýšená absorpcia sa premieta do účinnejšej distribúcie na miesto pôsobenia (priaznivý účinok na procesy LADME*).
 • Prípravok konzervovaný metódou IHHP™ by DuoLife – (Innovation High Hydrostatic Process™ by DuoLife) je založená na koncepcii „minimálneho spracovania”. Výhodou metódy je vysoká zdravotná kvalita a trvanlivosť, ako aj zachovanie prírodných výživových a zmyslových vlastností v porovnaní s výrobkami konzervovanými klasickými metódami. Použitý technologický proces sa vykonáva pri nízkej teplote (kvôli ochrane aktívnych zložiek) a je založený na zásade synergie pôsobenia mnohých fixačných činidiel, čo umožňuje udržiavať najvyššiu kvalitu produktu bez použitia konzervačných látok.
 • 100 % prírodných zložiek a 100 % ich obsahu v prípravku, vrátane organického zinku z inaktivovaných kvasiniek a rastlinných extraktov poskytujúcich vitamíny, minerály a prírodné antioxidanty.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Špeciálna fľaša zo skla určená na farmaceutické účely – tmavé sklo chráni pred svetlom a zmenami teploty, je odolné voči uvoľňovaniu rozpustných minerálnych látok z vnútorného povrchu.
 • Koncentrovaná formula – pohodlné používanie.

 

Aký druh medu bol použitý v doplnku výživy DuoLife SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA?

 • Med použitý v zložení DuoLife SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA je viackvetový med.

 

Obsahuje doplnok výživy DuoLife SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA lepok?

 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok- je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.

Ako by sa mal užívať doplnok výživy DuoLife SUNVITAL® NATURAL KIDS FORMULA?

 • Odporúčaná dávka je 5 ml jedenkrát denne, po jedle, najlepšie zriedená vodou. V období zvýšenej potreby (zníženie imunity, infekcie) 2-krát denne po 5 ml, po jedle. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt sa nemôže používať ako náhrada pestrej stravy. Vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité pre správne fungovanie organizmu.
 • O zažívaní vyšších dávok môže rozhodnúť iba lekár. Ak máte pochybnosti o použití výživového doplnku, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

info: kontakt

 

 

 

Výsledky