Keratin Heir

DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX je 100 % prírodný výživový doplnok vyvinutý pre udržanie najlepšej kondície vlasov, pokožky a nechtov. Kompozícia patentovaných, štandardizovaných a klinicky testovaných surovín bohatých na antioxidanty, vitamíny a aminokyseliny stimuluje rast vlasov a nechtov a podporuje prirodzené funkcie pokožky.

Vlasy nám vypadávajú každý deň a je to prirodzený fyziologický proces. Ak však počet vypadnutých vlasov presiahne 100 za deň a takéto nadmerné vypadávanie vlasov pretrváva viac ako niekoľko týždňov, znamená to, že sa ich stav zhoršil. Existuje mnoho príčin vypadávania vlasov: neadekvátna strava, stres, fajčenie, minulé a súčasné choroby, hormonálne poruchy, anémia, užívané lieky – to sú najčastejšie príčiny plešatosti. Z vyššie uvedených príčin trpia tiež nechty a pokožka; nechtové platničky sú tenké, krehké a lámavé a pokožka stráca svoju pevnosť a imunitu – objavujú sa vrásky, akné je silnejšie, rany sa hoja oveľa horšie.

V každom z týchto prípadov môže vhodná, vyvážená strava a správna suplementácia podporovať lepší stav vlasov, pokožky a nechtov.

Doplnok výživy DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX je určený ako prípravok na podporu pre:

 • ľudí, ktorí chcú udržiavať vlasy, pokožku a nechty v dobrom stave;
 • ľudí, ktorí majú problémi s vypadávaním vlasov, rovnako muži aj ženy;
 • ľudí s tenkými, slabými vlasmi, s rozštiepenými koncami;
 • ľudí s krehkými, lámavými nechtami;
 • ľudí s kožnými problémami, ako je napríklad akné, rany, ktoré sa ťažko hoja.

 

DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX obsahuje rastlinné extrakty a šťavy bohaté na antioxidanty a solubilizovaný keratín, ktoré organizmu dodávajú cenné aminokyseliny. Prípravok pomáha chrániť a vylepšovať poškodené vlasy, nechty a kožu.

 

Zloženie: pyré z guavového ovocia, šťava z plodov malín, formula extraktu z čiernej ryže a kvetov opun-cie figovej štandardizovaná pre obsah antokyanínov (250 mg/50 ml), extrakt z ovocia embiliky lekárskej štandardizovaný pre obsah vitamínu C, extrakt z organických hrachových výhonkov (100 mg/50 ml), solubilizovaný keratín (100 mg/50 ml), extrakt z listov pŕhľavy dvojdomej (70 mg/50 ml), extrakt z hroznových jadierok štandardizovaný pre obsah polyfenolov (50 mg/50 ml), extrakt z prasličky roľnej (50 mg/50 ml)

Obsah vitamínu C v 50 ml produktu je 100 mg, čo je 125 % referenčnej hodnoty príjmu pre priemerného dospelého (8400 kJ/2000kcal).Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt sa nemôže používať ako náhrada pestrej stravy. Vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité pre správne fungovanie organizmu.


Extrakt z organických hrachových výhonkov obsiahnutých v DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX má potvrdené testami, tiež klinickými, priaznivé účinky na vlasy a nechty: 

 • redukuje vypadávanie vlasov o 34 % po mesiaci a o 37 % po dvoch mesiacoch používania v dennej dávke 100 mg*. Denná dávka suroviny použitej pri testoch je rovnaká ako v 50 ml produktu!
 • prispieva k stimulácii rastu vlasov aktiváciou buniek vlasových papíl; vďaka tomu pomáha obnovovať prirodzenú rovnováhu medzi anagénnou a telogénnou fázou životného cyklu vlasových folikulov – v dôsledku toho sa zvyšuje hustota anagénnych vlasov;
 • podporuje dobrý stav vlasov – takže sú menej krehké a lesklé;Ýprispieva k rýchlejšiemu rastu a zlepšeniu stavu nechtovej platničky.

Prečo je keratín obsiahnutý v prípravku solubilizovaný?

Keratín je proteín, ktorý je hlavným stavebným kameňom vlasov a nechtov. Fyziologicky je však nerozpustný vo vode a neabsorbuje sa z gastrointestinálneho traktu. Preto sa v perorálnej forme používajú jeho degradačné produkty, rozpustné vo vode, nazývané solubilizovaný alebo hydrolyzovaný keratín. Taký keratín udržuje aminokyselinový profil východiskového proteínu, vrátane veľkého množstva cenných aminokyselín síry. Všetky aminokyseliny sa po perorálnom podaní absorbujú a sú prírodným stavebným materiálom keratínu na vlasy a nechty.

Solubilizovaný keratín používaný v receptúre DuoLife Keratin Hair Complex pochádza z ovčej vlny a má potvrdené testami, rovnako aj klinickými, priaznivé účinky na vlasy, pokožku a nechty:

 • posilňuje vlasy a pomáha znižovať ich vypadávanie;
 • podporuje rast zdravých vlasov a nechtov;
 • pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu medzi fázou anagénu a telogénu v životnom cykle vlasov;
 • zvyšuje obsah aminokyselín (cystín, serín, metionín a kyselina glutámová) vo vlasoch, čo pozitívne ovplyvňuje ich štruktúru a silu;
 • dodáva vlasom lesk;

Ako pôsobí patentovaná formula extraktu z čiernej ryže a kvetov opuncie?

Antokyaníny obsiahnuté v obidvoch surovinách majú silný antioxidačný účinok, chránia kožné bunky pred voľnými radikálmi (tvorenými okrem iného pod vplyvom UV žiarenia) a súvisiacim oxidačným stresom 4-6.  

 • Opuncia podporuje odolnosť pokožky, pomáha stimulovať jej obnovu, podporuje hojenie rán a zabraňuje tvoreniu vrások. Je tiež prírodným inhibítorom testosterón-5-alfa reduktázy. Tento enzým môže prispieť k skráteniu anagénnej fázy životného cyklu vlasov a následnej plešatosti. Rastlinné inhibítory 5-alfa reduktázy, ako napríklad opuncia a čierna ryža, môžu podporovať liečbu alopécie, akné a nadmerného mazotoku. Spojenie oboch extraktov má synergický účinok a blokovanie enzýmu je omnoho silnejšie ako pre každý z extraktov osobitne. Táto formula je predmetom patentu.Čierna ryža je odroda ryže s najvyššou antioxidačnou aktivitou; podporuje antioxidačný a ochranný účinok opuncie pre kožné bunky a vlasové folikuly.

Ovocie ako amla, guava a maliny, ako aj jadierka hrozna podporujú vďaka antioxidačným vlastnostiam dobrú kondíciu vlasov, pokožky a nechtov

 • Amla (známa aj ako indický egreš) je cenným zdrojom vitamínu C8; tento vitamín je potrebný na syntézu kolagénu v pokožke a ako silný antioxidant je prírodnou ochranou pokožky pred škodlivými účinkami UV žiarenia; amla tiež podporuje stav vlasov a pomáha predchádzať šediveniu a vypadávaniu vlasov; podporuje tiež vstrebávanie vápnika a ovplyvňuje blahodárny stav nechtov, kostí a zubov.
 • Hroznové jadierka obsahuje veľa antioxidačných polyfenolov, vďaka ktorým môžu okrem iného chrániť vlasy a pokožku pred predčasným starnutím spôsobeným slnečným žiarením; Okrem toho podporujú rast anagénových vlasov a pôsobia ako štít pre vitamín C.
 • Guava a maliny podporujú antioxidačný účinok iných rastlín vďaka obsahu hodnotných polyfenolov a vitamínu C; prispievajú k udržiavaniu dobrého stavu vlasov a pokožky, pomáhajú predchádzať infekciám a zápalom.

Aká je úloha kremíka obsiahnutého v extraktoch z listov žihľavy a prasličky?

 • Kremík sa zúčastňuje sa na biosyntéze kolagénu, chráni nechty pred popraskaním, ovplyvňuje blahodárny stav pokožky, prispieva k jej elasticite a eliminuje drobné vrásky.
 • Okrem toho posilňuje steny krvných ciev, ktoré sa stávajú pružnejšie, znižuje priepustnosť kapilár a podpo-ruje hojenie rán.
 • Hladina kremíka v organizme klesá s vekom, čo spôsobuje šedivenie vlasov, krehkosť nechtov a vlasov a zníženie odolnosti voči infekciám.

Čím sa líši DuoLife KERATIN HAIR COMPLEX?

 • Tekutá forma prípravku so zachovaným biologickým pozadím zložiek, uľahčujúca uvoľňovanie účinných látok a ich absorpciu do krvného riečišťa, zvýšená absorpcia sa premieta do účinnejšej distribúcie na miesto pôsobenia (priaznivý účinok na procesy LADME**).
 • Prípravok konzervovaný metódou IHHP™ by DuoLife – (Innovation High Hydrostatic Process™ by DuoLife) je založená na koncepcii „minimálneho spracovania”. Výhodou metódy je vysoká zdravotná kvalita a trvanlivosť, ako aj zachovanie prírodných výživových a zmyslových vlastností v porovnaní s výrobkami konzervovanými klasickými metódami. Použitý technologický proces sa vykonáva pri nízkej teplote (kvôli ochrane aktívnych zložiek) a je založený na zásade synergie pôsobenia mnohých fixačných činidiel, čo umožňuje udržiavať najvyššiu kvalitu produktu bez použitia konzervačných látok.
 • 100 % prírodné zložky, vrátane štandardizovaných surovín s klinickými štúdiami.
 • Receptúra s prihliadnutím na zásady synergizmu a antagonizmu zložiek.
 • Produkt NEOBSAHUJE konzervačné látky a NEMÁ GMO – suroviny použité na vývoj výživového doplnku NEPOCHÁDZAJÚ z geneticky modifikovaných rastlín.
 • Výrobok NEOBSAHUJE lepok –je vhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou lepku.
 • Špeciálna fľaša zo skla určená na farmaceutické účely – tmavé sklo chráni pred svetlom a zmenami teploty, je odolné voči uvoľňovaniu rozpustných minerálnych látok z vnútorného povrchu.
 • Koncentrovaná formula – a vďaka nej pohodlné použitie – raz denne.
 • Zastrešujúca značka – efekt pôsobenia tekutej formy je doplnený kozmetickým prípravkom s vysokým prírodným indexom z rady DuoLife Advanced Formula – ŠAMPÓN A KONDICIONÉR NA VLASY, určený pre vypadávajúce, suché, poškodené vlasy, s rozštiepenými koncami a nedostatkom lesku.

 

Aký je pôvod keratínu prítomného v doplnku výživy Keratin Hair Complex?

 • Solubilizovaný keratín použitý v Keratin Hair Complex sa získal patentovaným procesom riadenej hydrolýzy ovčej vlny z Nového Zélandu. 

Je doplnok výživy Keratin Hair Complex vhodný pre vegánov?

 • Vzhľadom na prítomnosť vo výrobku solubilizovaného keratínu získaného z ovčej vlny, nie je doplnok výživy Keratin Hair Complex vegánskym prípravkom.

Prešiel tento výrobok klinickými testami?

 • Klinické skúšky sa týkajú mnohých surovín použitých v zložení našich výrobkov, nie samotných výrobkov.
 • Extrakt organických výhonkov hrachu obsiahnutý v komplexe DuoLife Keratin Hair Complex bol predmetom klinických skúšok vykonaných výrobcom na skupine 21 dobrovoľníkov s problémom mierneho až stredne závažného vypadávania vlasov. Extrakt sa používal perorálne v dávke 100 mg denne, po dobu 2 mesiacov. Strata vlasov sa merala trikrát: v prvý deň štúdie, po mesiaci a po 2 mesiacoch používania extraktu. Došlo k štatisticky významnému poklesu vypadávania vlasov o 34% po mesiaci používania suroviny a o 37% po 2 mesiacoch používania. Zistené tiež bolo viditeľné zlepšenie hustoty vlasov. Zároveň by sme chceli zdôrazniť, že denná dávka 100 mg výťažku z výhonkov organického hrachu použitá vo vyššie uvedenom výskume je totožná s dávkou obsiahnutou v odporúčanej dennej dávke (50 ml) doplnku výživy DuoLife Keratin Hair Complex. 
info: kontakt